EURO 2018
EURO  2018

Házená v TV

14. 12. 2018 17:30 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: 1. semifinále
14. 12. 2018 21:00 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: 2. semifinále
16. 12. 2018 14:00 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: O 3. místo
16. 12. 2018 17:30 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: Finále
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
7.11.2015 otevřeno: 1403 x

Jícha před odvetou proti Belgičanům: Podle mě nejsme papíroví favorité

V sobotu ve 20.10 minut vstoupí v západobelgickém Kortrijku český házenkářský výběr do odvety souboje předkvalifikační skupiny o postup na MS 2017 proti „Červeným vlkům“ - reprezentačnímu výběru Belgie. Jak se hráči připravovali a s čím jdou do utkání, v němž platí za jasného favorita?

 

Při pátečním tréninku si český házenkářský výběr vyzkoušel podmínky v městské sportovní hale Lange –Munte v Kortrijku, kde nastoupí k odvetnému utkání předkvalifikace o postup na MS 2017 proti Belgii. Čekala tam na ně zvlněná a na některých místech se lehce odlepující palubovka, tým to ale bral s humorem. „Musíme se poučit, abychom se příště nedostávali do předkvalifikace a hráli jen ve velkých halách házenkářsky vyspělých zemí,“ krčil rameny trenér Daniel Kubeš.

 

Na to, že naše přítomnost v předkvalifikačních kolech není zcela povzbuzující zkušeností, narážel i Filip Jícha, který i vzhledem k průběhu středečního utkání krotil přehnaná očekávání. „Pro náš tým je velmi nezvyklé být v roli papírového favorita, je to ošidné. Pro mě papíroví favorité nejsme. Dostali jsme se do předkvalifikace, na stejnou úroveň jako Belgie a ani my, ani oni tady nejsme náhodou. Jde o to tuhle kvalifikaci přežít a to musíme udělat tak, že je budeme převyšovat houževnatostí a přidáme trochu házenkářské kvality, které máme, myslím si, na naší straně pořád víc, než Belgičané,“ řekl zkušený házenkář.

 

I Ondřej Zdráhala, který do středečního souboje kvůli nemoci nezasáhl, doufá, že se spoluhráči předvedou v odvetě proti "Red Wolves" lepší výkon. „Středeční zápas byl určitě dobrá zkouška, poučíme se z toho a věříme, že náš dnešní výkon bude mnohem lepší,“ dodal Zdráhala.

 

A jaká má tým před odvetou očekávání? „Bude to těžký zápas, musíme hrát na hranici toho, co dovedeme. Ale to musíme ve všech zápasech. Ve středu jsme se moc dobře nevypořádali s rolí favorita, teď to musíme zvládnout lépe. Musíme se soustředit sami na sebe. Máme místa, kde se musíme zlepšovat nezávisle na tom, proti komu hrajeme,“ hlásil trenér Kubeš a zkušený tahoun týmu Jícha souhlasil: „Hrajeme podruhé proti stejnému soupeři a utkání si proto můžeme dobře rozebrat. Víme přesně, kdo proti nám stojí a co můžeme čekat. Předtím jsme informací o Belgičanech měli poskrovnu a z tohoto pohledu si myslím, že se na to utkání dá lépe připravit. Myslím, že dva tréninky a dvě jednotky u videa jsou dostačující. Věřím, že jsme pochopili, proti jakému soupeři hrajeme. Že Belgie je velmi houževnatý tým, který hraje asi čtyři schémata dokola naprosto s lehkostí. Měli bychom to brát zodpovědně a naši defenzivní činnost oproti prvnímu utkání opravdu zlepšit.“