EURO 2018
EURO  2018

Házená v TV

14. 12. 2018 17:30 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: 1. semifinále
14. 12. 2018 21:00 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: 2. semifinále
16. 12. 2018 14:00 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: O 3. místo
16. 12. 2018 17:30 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: Finále
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
6.11.2015 otevřeno: 985 x

Házenkáři jsou v Kortrijku, zítra nastoupí v odvetě proti Belgičanům

Čeští házenkáři docestovali v pátek po poledni do Kortrijku. Večer absolvovali první trénink v hale Lange-Munte, kde se v sobotu od 20.00 hodin podruhé poměří s belgickým výběrem.

 

Pětasedmdesátitisícové město na západě Belgie hostí od pátku do neděle český reprezentační výběr mužů. Házenkáři přiletěli na letiště v Bruselu krátce po poledni, autobusem se pak přesunuli do Kortrijku. Do hotelu Center dorazili ve tři hodiny odpoledne.

„Cestu jsme zvládli v pohodě a bez komplikací. Ubytovali jsme se a proběhla první porada. Zvláštností je pro nás v Kortrijku pouze to, že na obědy a večeře budeme chodit do jiného hotelu, než je ten, ve kterém jsme ubytovaní. Ale v tom nevidím žádný velký problém. Setřeseme únavu a jdeme na to,“ hlásil optimisticky před pátečním tréninkem aktuality z týmu manažer reprezentací Karel Nocar.

O půl sedmé zahájili trenéři Daniel Kubeš a Jan Filip první trénink v městské hale, kde se zítra utkají Češi s belgickým výběrem. „Koncentrujeme se na fáze hry, které jsme ve středu nezvládali ideálně. Ve videopřípravě jsme se věnovali obraně, teď se zaměříme na útok. Že se zapracovávají noví hráči? Takhle pracujeme od začátku, vždy přijdou nějací noví. Jde jen o to, aby vstřebali některé nové věci. Pak se vždycky soustředíme na to, abychom zlepšovali to, co jsme v zápase dělali špatně a potvrdili to, co bylo dobré. Tento proces obnovy je stálý a pak se snažíme vymáčknout z týmu maximum,“ komentoval aktuální předzápasovou přípravu českého týmu na tréninku Daniel Kubeš.

Do přípravy se již naplno zapojil Ondřej Zdráhala, který kvůli horečkám nenastoupil do středečního zápasu. „Ještě nejsem úplně fit, ale cítím se mnohem lépe. V úterý jsem měl horečku a ve středu jsem nemohl hrát, dnes už je to daleko lepší,“ těší Zdráhalu a už vyhlíží k sobotnímu zápasu. „Belgičané jsou sehraní, jsou to mladí běhaví kluci a u nás trefili úplně všechno. Doufám, že se obrana zvedne. Před středečním zápasem jsme viděli jen jedno video Belgičanů z utkání proti Řecku a z toho se moc vyčíst nedalo. Teď máme mnohem lepší záběry a všechno si můžeme dobře rozebrat.“

Utkání Belgie – Česká republika je na programu v sobotu 7. listopadu ve 20.00 hodin.
 

Fotogalerie z tréninku ve sportovní hale v Kortrijku:

Foto: Alžběta Vejrostová/chf.cz