EURO CROATIA 2018
EURO CROATIA 2018
Global Collect
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
9.10.2015 otevřeno: 871 x

Hlavatý pozval do juniorské reprezentace i tři dorostenky

České házenkářky do 20 let absolvují první soustředění v nové sezoně, jejímž vrcholem bude březnová kvalifikace o postup na mistrovství světa 2016. Trenér Tomáš Hlavatý má při soustředění v Praze k dispozici 16 hráček ročníků narození 1996 až 1999.

 

„Záměrně jsme pozvali i tři děvčata z dorosteneckého týmu, protože chceme znát jejich výkonnost a vědět, jestli nám mohou pomoci,“ říká kouč Tomáš Hlavatý a dodává: „Zvlášť pokud nastupují v interlize, tak by měly hrát v juniorské reprezentaci.“

 

Hlavatý se musel vyrovnat se „ztrátou“ svých dvou opor Kamily Kordovské a Markéty Jeřábkové, které trenéra Jan Bašný povolal do seniorského A-týmu pro kvalifikační zápasy s Itálií a na Ukrajině. Kordovská při své premiéře vstřelila čtyři branky, Jeřábková dokonce ještě po jednu víc a v neděli může uzavřít první desítku startů za seniorskou reprezentaci.

 

 

Hlavatý naplánoval juniorkám čtyři tréninky. „První byl seznamovací a přípravný na to vše další, co nás čeká. V jednom jsme se zaměřili jen na obranu, ve druhém na útok, ale s tím, že bude fungovat obranná činnost,“ vysvětluje Hlavatý. Na poslední sobotní dopolední fázi připravuje modelové utkání. „Protože jsme soustředění museli zkrátit na tři dny, tak si zahrajeme mezi sebou. Ale budeme děvčata připravovat na to, jako by to bylo v kvalifikaci,“ doplňuje Hlavatý, který při trénincích vyžaduje lepší komunikaci mezi spoluhráčkami. „Zaměřujeme se nácvik spolupráce v obraně i v útoku dvojic či trojic,“ říká Hlavatý.

 

On, stejně jako asistentka a trenérka brankářek Lenka Černá, a samotné hráčky, vyhlíží listopadový los. „Pak už budou zbývat jen tři měsíce do kvalifikace, která je pro nás nejdůležitějším okamžikem tohoto cyklu. Samozřejmě, že chceme uspět a postoupit na letní mistrovství světa,“ uzavírá Tomáš Hlavatý.

 

A jako zpestření vyráží kompletní házenkářská reprezentace do 20 let v pátek večer na extraligové utkání hokejistů Sparta Praha – Škoda Plzeň do O2 Areny. „Máme v týmu děvčataPlzně, takže si budou moci zafandit,“ tolik Hlavatý. 

 

 

Juniorky přišly "okouknout" i trénink seniorek.

 

Foto: Vít Chalupa