EURO CROATIA 2018
EURO CROATIA 2018
Global Collect
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
8.10.2015 otevřeno: 740 x

Itálie je minulostí, zůstane nám jedno video jako vzpomínka, říká Bašný

Dopoledne regenerace po středečním vítězném kvalifikačním duelu s Itálií, od 11 hodin již příprava na druhý zápas v kvalifikaci mistrovství Evropy 2016. Ten odehrají české házenkářky v neděli od 17.00 hodin českého času v Užhorodě s Ukrajinou.

„Itálie je minulostí, v hlavách už ji nemáme, od rána se soustředíme na Ukrajinky, protože to bude úplně jiný zápas, velmi důležitý,“ poznamenal po čtvrtečním odpoledním tréninku kouč české reprezentace Jan Bašný a k Itálii ještě s nadsázkou doplnil: „Ráno jsme si ukázali jednu italskou kombinaci na video, která bude sloužit jako připomínka.“

 

Více času věnoval kouč rozboru dvou ukrajinských zápasů v letošní červnové baráži proti Polsku. „Ty záznamy nám ukázaly dost. Každé hráčce vždy předám USB disk s přípravou na následující zápas. Tentokrát všechny dostaly oba barážové zápasy Polsko-Ukrajina, ale také sestřihy a úseky hry pro jednotlivé posty,“ vysvětlil Bašný a objasnil systém individuální videopřípravy: „Mám v děvčata důvěru a jsem si jistý, že se všechny podívají na ty jejich USB disky s utkáními i sestřihy. Někdy ve skupince, některá sama, jindy po pokojích. Jiné informace dávám hráčkám z pole a jiné brankářkám. Některá si pustí zápas, jiná si některé úseky zastaví nebo zopakuje.“

 

Trenér české reprezentace Jan Bašný sleduje hrátky Ivety Luzumové s míčem. | Foto: Vít Chalupa 

Trenér Bašný věří, že získá ještě nejaktuálnější záznam utkání Ukrajinek. A to ten z této kvalifikace. Ve čtvrtek 8. října hrály nedělní soupeřky Češek v Srbsku. Bašný poodhalil, jak se „špionáž“ provádí. Ve svém francouzském klubu v Nantes vede srbskou reprezentantku Jovanu Stoiljkovoćovou. „Požádal jsem jí o záznam toho jejich vzájemného zápasu s Ukrajinou. Věřím, že to klapne. On je to takový výměnný obchod za náš zápas s Italkami,“ prozradil Bašný. 

 

Na otázku, co mu videozáznamy s hrou Ukrajinek odhalily, Bašný odpověděl: „Že nás čeká výrazně kvalitnější tým než byla Itálie. Víme, že by měly být kompletní.“ A jestli na jeho tým číhá nějaké nebezpečí? „To vidím v tom, že máme mladé hráčky a hrajeme důležitý zápas venku. Naopak pro Ukrajinky to bude první domácí zápas v této kvalifikaci, takže budou motivované a budou ve výhodě.“ Bašný odmítá, že by toto mohlo být klíčové střetnutí druhé kvalifikační skupiny. Z ní postoupí dva týmy na šampionát do Švédska. „Já to beru obráceně a říkám, že toto nemusí být ten klíčový zápas. Máme zkušenost z loňska, kdy jsme sice vyhráli v Polsku, ale doma v úplně posledním zápase skupiny jsme prohráli a o gól nepostoupili. Pro mě tedy bude rozhodující duel až ten v červnu příštího roku v Mostě,“ řekl Bašný.

 

V přípravě má nyní devatenáct hráček, do Užhorodu jich v sobotu poveze šestnáct. „Představu o sestavě mám, ale definitivní rozhodnutí udělám až po posledním pátečním tréninku. Bude také záležet na zdravotním stavu,“ uzavřel Bašný. Čtvrteční trénink neabsolvovala kvůli nachlazení Helena Štěrbová, v závěru měla problém s kotníkem Veronika Malá.