2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
20.9.2009 otevřeno: 1345 x

Házenkářky čekají dva zápasy s Rakouskem

V pondělí v poledne se v netradičním místě pro ženskou házenou scházejí české reprezentantky. V Zubří se pak budou týden připravovat na říjnovou kvalifikaci a součástí přípravy budou i dva přátelské zápasy proti Rakousku.

Soustředění házenkářek bude v Zubří probíhat od pondělního poledne do sobotního večera a jak jsme již zmínili výše, kromě dvou přípravných zápasů budou na hráčky samozřejmě čekat také tréninky. Ty možná zpestří i přípravná střetnutí s místními dorostenci, což potvrzuje trenér reprezentace Jiří Tkadlec: „náplní dopoledních tréninků bude spíše nácvik činností souvisejících s hrou, odpolední tréninky by pak měly být zaměřeny více herně. To, jestli nakonec sehrajeme tréninková utkání také s dorostenci, rozhodnu až v průběhu samotného soustředění. Podle toho, jak budou jednotlivé tréninky vypadat, zařadíme do jednotek cvičnou hru nebo nácvik obranných a útočných činností.“

 
Vzhledem k tomu, že soustředění v Zubří je vlastně jedinou delší přípravou před říjnovou kvalifikací proti Švédsku, mělo být zároveň také závěrečnou přípravou na tento severský celek. „Původně mělo být soustředění bráno především jako finální fáze před kvalifikačním střetnutím se Švédskem, které hrajeme také v Zubří. Ale bohužel nám bude chybět několik legionářek a proto budeme v průběhu týdne klást důraz také na zapracování hráček, které v reprezentaci delší dobu nebyly nebo jsou v ní jen krátce, jako například Klára Černá, Petra Vítková nebo Hana Martinková,“ povzdechl si reprezentační kouč.
 
V původní nominaci byly samozřejmě všechny naše klíčové legionářky, ale nakonec se hned čtyři z akce omluvily. V Zubří tak nebudou Nejlepší házenkářka roku 2008 Lenka Kysučanová, druhá nejlepší házenkářka Jana Simerská nebo spojky Pavla Poznarová a Iva Zámorská. „Kysučanová a Zámorská má zdravotní problémy a klub Simerské nás požádal, aby s ohledem na nabytý začátek sezóny dostala jejich klíčová hráčka v reprezentaci volno,“ vysvětluje Jiří Tkadlec. Chybět bude také levačka Alena Vojtíšková a po operaci kolene je brankařská jednička Barbora Raníková.
 
Především absence olomoucké brankařky dělá trenérovi vrásky, vždyť náhradu za ní Česko zatím nemá. Poté, co se zkušenější Kristýna Selicharová vzdala reprezentace, dostanou příležitost mladé brankařky Satrapová, Doláková a Dederlová. Ty budou čelit ve čtvrtek a v pátek soupeři z Rakouska. „Rakousko je soupeř na naší výkonnostní úrovni, se kterým jsme naposledy hráli na turnaji v Nizozemsku v roce 2006. Od té doby jsme se nepotkali, i když měli startovat také na turnaji v Chebu v roce 2008,“ říká Jiří Tkadlec. Svoji účast v Chebu Rakousko odhlásilo doslova den před jeho zahájením a ani tentokráte nebyla dohoda s jižním sousedem bezproblémová. „Původně jsme měli hrát střetnutí v sobotu a v neděli. Ale před měsícem nám soupeř oznámil, že utkání se musí hrát v týdnu, neboť má v týmu hodně hráček ze druhé německé ligy. A v té se s reprezentační přestávkou nepočítá,“ vysvětlil trenér českého celku.
 
Sehnat soupeře pro tzv. národní týden není jednoduché. Ty nejlepší evropské celky se v Dánsku sjedou na turnaj World Cup (celkem startuje osm týmů) a navíc měli trenéři podmínku, že hrát se musí v Čechách. S ohledem na dostupnost Zubří pro jednotlivé celky je Rakousko ideálním soupeřem. Zubří jako místo soustředění bylo vybráno záměrně a to proto, že v říjnu se zde odehraje první kvalifikační střetnutí Česka na ME 2010. Přestože je toto místo tradiční házenkářskou baštou mužů, věří trenér Jiří Tkadlec, že diváci si tu i na ženskou házenou cestu najdou: „původně jsme měli kvalifikaci odehrát v Brně a i proto jsme tam sehráli dvě přátelská utkání s Tureckem. Bohužel jsme ale nakonec byli nuceni kvalifikaci přeložit jinam a volba padla právě na Zubří. Vím, že ženská házená zde tradici nemá, ale možná, že pro místní fanoušky to bude vítaná změna. Navíc to není daleko do bašt ženské házené jako je Olomouc, Zlín nebo Veselí nad Moravou.“
 
Děkujeme za rozhovor a přejeme týmu úspěšnou přípravu. První střetnutí českého celku budete moci vidět ze záznamu na kanále ČT4, z obou zápasů samozřejmě přineseme samostatný článek na našem webu.
 
Přípravná střetnutí s Rakouskem:
čtvrtek 24. 9. 18:00 (Z ČT4 pátek 15:00)
pátek 25. 9. 14:30
 
Nominace týmu VT Zubří + 2 PU Rakousko:
 

Příjmení
Jméno
Post
Klub
Datum narození
DOLÁKOVÁ
Markéta
Br
J. Hradec
21.06.1989
SATRAPOVÁ
Lucie
Br
Slavia Praha
03.07.1989
DEDERLOVÁ
Michaela
Br
HC Zlín
28.05.1991
SPÍCHALOVÁ
Jana
P
Zora Olomouc
19.02.1985
MARTINKOVÁ
Hana
S
Baník Most
16.09.1985
BUDAYOVÁ
Michaela
S
HC Zlín
15.11.1983
VÍTKOVÁ
Petra
P
Slavia Praha
18.08.1979
HRBKOVÁ
Michaela
K
Zora Olomouc
14.07.1987
CRHOVÁ
Martina
K
Baník Most
17.06.1988
SALČÁKOVÁ
Kristýna
K/S
Zora Olomouc
13.07.1987
RŮČKOVÁ
Petra
S
HC Zlín
08.02.1989
KUTLVAŠROVÁ
Hana
S
Slavia Praha
28.09.1989
ŠTĚRBOVÁ
Helena
S
Veselí n./M.
05.04.1988
KROUSKÁ
Marta
K
Sokol Písek
25.11.1985
ČERNÁ
Klára
S
Slavia Praha
29.01.1985
TOMEČKOVÁ
Romana
K
Zora Olomouc
30.06.1987
LUZUMOVÁ
Iveta
S
Sokol Písek
03.04.1989

 
Trenér: Jiří Tkadlec
Asistentka: Lenka Černá