EURO CROATIA 2018
EURO CROATIA 2018
Global Collect
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
6.10.2015 otevřeno: 570 x

Brankářka Raníková: Italky udělaly pokrok, už hrají házenou

Od slunné a teplé Riviéry se česká brankářka Barbora Raníková v létě přesunula k větrnému a deštivému Atlantiku. Bývalá hráčka druholigového Cannes však již opět působí v nejvyšší francouzské lize. V klubu Nantes Loire Atlantique „dělá“ dvojku, ale především spolupracuje s Janem Bašným, reprezentačním trenérem.

 

V Cannes jste si zvykla, byla tam spokojená, protože vám vyhovovalo jak podnebí, tak i vytížení ve druhé lize. Jak jste se aklimatizovala v Nantes?

Určitě to je změna. Když vezmu házenou, za kterou jsem do Nantes šla, tak to je samozřejmě od druhé ligy velký rozdíl. Hra je celkově výrazně rychlejší, také tréninky jsou náročnější. To však pro mě není až tak nové. Mojí výhodou je, že znám trenéra (smích).

 

A po stránce „pobytové“?

Nantes je krásné město. No a samozřejmě si musím zvykat na změnu počasí. Jasně, u Atlantiku fouká, je tam víc deštivých dnů než na Riviéře, kde bylo krásně. Ale přece jen důležitější je házená.

 

Je skutečně výhodou, že „znáte“ trenéra. Vidíte se v klubu, teď zase na reprezentační akci...

No jo, vidíme se pořád (smích). Přijde mi, že s ním jsem 24 hodin denně. Ale pro mě je to fajn, znám jeho uvažování, vím, jak trénuje a co po mě bude chtít. Jestli je i on spokojený, to je však otázka na něj (smích).

 

Česká brankářka Barbora Raníková při rozhovoru pro Radiožurnál. | Foto: Vít Chalupa

 

Trenér Bašný při nominaci před měsícem říkal, že dává přednost vaší kolegyni. Jak nesete roli dvojky?

Nevadí mi to, že nejsem jednička. Je to sice pro mě nová role, ale sedli jsme si i lidsky, takže je to jednodušší. Funguje nám to. Ve dvou ze šesti ligových pasů jsem nechytala, v posledním před reprezentační akcí v sobotu však 50 minut. To je dobře pro mě a myslím, že i pro národní tým. 

 

Vy se na soupeřky většinou dobře připravujete, píšete si poznámky, sledujete hru jejich hvězd. Kolik toho víte o Italkách?

Pustili jsme si video, které však bylo tři roky staré. Měli jsme i novější a Italky udělaly velký pokrok. To, co předváděly dřív, nebyla házená. Teď už ano. Takže si budeme muset dát pozor, pořádně se připravit. Samozřejmě budeme mít i speciální poradu u videa, abychom jejich hru rozebrali.