2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
23.9.2015 otevřeno: 2022 x

Trenér Jan Bašný oznámil nominaci pro první kvalifikační utkání sezony

Trenér české házenkářské reprezentace žen Jan Bašný doplnil svou první nominaci nové sezony o čtyři hráčky a má kompletní tým pro vstup do kvalifikace mistrovství Evropy 2016. Češky ji zahájí 7. října domácím utkáním proti Itálii, o čtyři dny nastoupí v Užhorodě proti Ukrajině.

 

Bašný nominoval 19 hráček, deset z českých týmů, osm ze zahraničních, Helena Štěrbová žijící ve Francii je momentálně bez klubové příslušnosti. Reprezentační sraz je v neděli čtvrtého října v 16.00 hodin v Praze. Třídenní soustředění začne poradou a následným prvním tréninkem, další tři budou následovat v pondělí a v úterý.

 

K původně nominované patnáctce Bašný doplnil z německého Thüringeru HC střední spojku Ivetu Luzumovou, která vyléčila zraněnou kyčel, pravé křídlo Koblenze (2. bundesliga) Lenku Hradilovou a dvě slávistky Kamilu Kordovskou a Alenu Stellnerovou. 

 

„Jsem rád, že se Iveta uzdravila a v posledním zápase odehrála již 45 minut,“ uvedl Bašný k jedné z nejlepších českých hráček posledních let. Reprezentační premiéru by si mohla odbýt sedmnáctiletá Kordovská. „Má formu, pomáhá Slavii v interlize a k tomu je mladá, takže perspektivní i pro seniorskou reprezentaci,“ poznamenal Bašný a na adresu její klubové spoluhráčky Stellnerové doplnil: „Přestože minulou sezonu v reprezentaci nebyla, je s ostatními, především slávistkami, ale třeba i s Luzumovou, sehraná. Navíc její ofenzivní potenciál bychom mohli potřebovat.“ Levoruká Hradilová doplní na pravém křídle Janu Knedlíkovou. „Ve svém novém působišti dostává hodně prostoru a odehraje dost minut za zápas, což je pro nás dobře,“ podotkl Bašný.

 

Trenér doplňoval nominaci i s ohledem na to, že některé házenkářky momentálně hrají méně a nebo doléčují zdravotní komplikace. „Do srazu jsou skoro ještě dva týdny, takže věřím, že se situace zlepší, hráčky se uzdraví, začnou hrát a budou ve formě,“ uzavřel Jan Bašný, který v den prvního kvalifikačního zápasu nového cyklu oznámí šestnáct hráček pro duel s Itálií.

 

Ze čtyřčlenné skupiny (Česko, Itálie, Srbsko, Ukrajina) hrané systémem každý s každým doma-venku postoupí na šampionát přímo první dva celky. Kvalifikace začíná pro Češky 4. října 2015 v Praze a skončí 4. června 2016 v Mostu.

 

Mistrovství Evropy se koná od 4. do 18. prosince 2016 ve švédských městech Göteborg, Helsingborg, Kristianstad, Malmö, Stockholm.

Nominace české ženské reprezentace na soustředění před kvalifikací ME

Brankářky: Dominika Müllnerová (Baník Most), Barbora Raníková (Nantes Loire Atlantique, Francie), Lucie Satrapová (Thüringer HC, Německo).

Pravé spojky: Michaela Hrbková (Siófok KC, Maďarsko), Helena Ryšánková (Sokol Poruba).

Střední spojky: Kateřina Keclíková (Slavia Praha), Iveta Luzumová (Thüringer HC, Německo), Šárka Marčíková (Sokol Poruba), Petra Růčková (Baník Most).

Levé spojky: Markéta Jeřábková (Baník Most), Kamila Kordovská (Slavia Praha), Helena Štěrbová (bez angažmá).

Pravá křídla: Lenka Hradilová (Koblenz/Weinbern, Německo), Jana Knedlíková (Audi ETO Györ, Maďarsko)

Levá křídla: Kristýna Salčáková (Achenheim Truchtersheim, Francie), Veronika Malá (Slavia Praha).

Pivotky: Petra Adámková (Koblenz/Weinbern, Německo), Dominika Kolomazníková (HSV 1956 Marienberg, Německo), Alena Stellnerová (Slavia Praha).

Trenéři: Jan Bašný a Jan Bělka.

 

Náhradnice: Andrea Očadlíková, Leona Šviráková (Sokol Poruba), Anna Gebre Selassieová, Tereza Kubáčková, Ivana Salašová, Lucie Severová (Zora Olomouc), Petra Kudláčková, (Slavia Praha), Michaela Janoušková (Bayer Leverkusen, Německo), Martina Weisenbilderová (Kristianstad, Švédsko). 

Program české ženské reprezentace 

Kvalifikace mistrovství Evropy 2016 (Švédsko)

4. října 2015: Reprezentační sraz v Praze

7. října 2015 – 16.05 hodin: Česko – Itálie (Praha, Podvinný mlýn)

11. října 2015 – 17.00 hodin: Ukrajina – Česko (Užhorod, hala Junosť) 

9. března 2016: Česko – Srbsko (Zlín, hala Euronics)

12. nebo 13. března 2016: Srbsko – Česko (místo a čas oznámí Srbové později)

1. nebo 2. června 2016: Itálie – Česko (místo a čas oznámí Italové později)

4. června 2016: Česko – Ukrajina (Most, hala Baníku)

 

Další akce

23. až 30. listopadu 2015: Přípravný kemp v Plzni a turnaj ve Francii (Francie, Kuba, Rumunsko)