ČESKO - PORTUGALSKO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
10.9.2015 otevřeno: 971 x

Štochl po Barceloně: Filipa jsem popíchl, ale sázky neproběhly

Český brankář Petr Štochl vychytal svému německé celku Füchse Berlín finále na mistrovství světa mužských házenkářských klubů, které ve čtvrtek 10. září 2015 vyvrcholí v katarském Dauhá. Štochl předvedl v semifinále proti FC Barceloně s Filipem Jíchou v sestavě 19 zákroků, což mu přineslo 44procentní úspěšnost. V rozhovoru pro klubové internetové stránky mluvil nejen o Jíchovi, ale i o místě, kam se po osmi měsících vrátil, neboť tam absolvoval mistrovství světa.

 

Co říkáte organizaci mistrovství světa klubů v Kataru a jak byste ji srovnal s lednovým šampionátem?

Už v lednu jsem viděl, že to tu bylo na dobré organizační úrovni. Věděl jsem, že hotel i hala zase budou super. Ale víc než o tyto věci, se zajímám o turnaj mistrovství světa klubů. Pro nás už je jen samotná účast zde skvělou věcí a po výhře nad Barcelonou v semifinále jsme už nyní dosáhli obrovského úspěchu. Ten můžeme ještě navýšit, protože i ve finále proti Veszprému máme šance.

 

Jak se vypořádáváte s místními vysokými teplotami kolem 40 stupňů ve stínu?

(s úsměvem) V Evropě jsme prožili také velmi horké léto, takže jsme si trochu zvykli, ale tady bylo někdy prý až k 50 stupňům, což už nebylo příjemné. Ale protože jsme hlavně v hotelu a v hale, kde je všechno klimatizované, tak se to dá v klidu vydržet.

 

Viděli jste také něco z Kataru jako takového?

Jsme tu především proto, abychom hráli házenou. A při takovém horkém počasí člověk ani nemá chuť někde chodit. Ve volném dnu jsme chtěli něco podniknout, ale kvůli těm teplotám je to téměř nemožné.

 

Minulý víkend jste hráli proti Lipsku, teď tři zápasy v Kataru a poté hned do Eisenachu. To je pět zápasů během jediného týdne. Nemůže takové množství způsobit problémy v bundeslize?

Před turnajem tady v Dauhá jsem měl v hlavě, že odehrajeme pět utkání v osmi dnech a to není pro náš kádr nic jednoduchého. Ale teď se na to dívám pozitivně. Ta nálada a vše kolem po výhře nad Barcelonou mužstvo pomáhá. Únava není taková, jako kdybychom prohráli. Pro mě jako brankáře je to po zápase přirozeně jednodušší než pro hráče z pole, protože mé zatížení není tak vysoké jako u Petara (Nenadiće) a Draga (Vukoviće), kteří odehráli téměř celý zápas. Uvidíme, co se stane v sobotu v Eisenachu. Jsme ale profesionální tým a musíme se na každé utkání plně koncentrovat, ať je to MS klubů nebo Eisenach. Pro nás je to to samé. Chceme každý zápas vyhrát.

 

Má trenér smilování a nebo tady intenzivně trénujete?

(směje se) Myslím, že i trenér musí na každou situacio reagovat. Měli jsme ve středu, ve volném dni, trénovat, ale mužstvo bylo skutečně unavené. Je jeho práce, poznat, jak na to hráči jsou a on musí vědět, jak je co nejlépe připravit na další zápas. To znamená, že o tom, jestli bude trénink nebo volno, rozhoduje trenér.

 

Bundesligu jste odstartovali dvěma výhrami a jednou prohrou. Jak posuzujete dosavadní průběh sezony? 

Vždy to může být lepší. Ztratili jsme dva body, ale porážku v Melsungenu lze přijmout, protože oni mají skutečně velmi dobrý tým. Ve Wetzlaru jsme odehráli velmi dobré utkání, které jsme celé režírovali. Ale pak přijde i takové, kdy jsme doma proti Lipsku nehráli dobře a museli jsme bojovat až do konce, abychom získali body. To je nepříjemné, protože to stojí hodně sil. Přesto máme čtyři body. Teď do Eisenachu a potom proti dalšímu nováčkovi. To by měly být povinné čtyři body. A pokud po těch zápasech budeme mít osm bodů, budu spokojený.

 

Kádr Füchse v létě doplnilo hodně nových hráčů. Jak zapadli?

Pro mě je to velmi pozitivní překvapení, jak to do teď zvládáme. Noví hráči se integrovali okamžitě a až se vrátí Paul Drux a Matthias Zachrisson, myslím, že budeme ještě lepší a silnější.

 

Jste v Berlíně desátou sezonu. Zažil jste postup do bundesligy, vyhrál s Füchse Německý pohár, Pohár EHF a nyní jste ve finále MS klubů. Co považujete za největší úspěch?

Vítězství proti Barceloně je pro nás skutečně něco zvláštního, neboť Barcelona je momentálně nejlepší tým světa. A když tedy v semifinále takové turnaje Barcelonu porazíme, je pro nás velký úspěch. A kdybychom k tomu ještě vyhráli to finále, byl by to obrovský úspěch pro celý klub. Pro mě osobně je zřejmě nejvíc postup to bundesligy, protože to byl začátek všeho. A pak také evropský titul z letošního jara. 

 

Proti Barceloně jste měl hodně výborných zákroků, doplňoval jste dobrou obranu. Jak sám hodnotíte vlastní výkon?

Vždy říkám, že výkon brankáře patří k obraně týmu. Musím říct, že kluci skvěle bojovali a velmi mi pomohli. Pak jsem chytil pět, šest, sedm střel, které jsem chytit musel. S tím pak přijde sebevědomí a s ním následně i další dobré zákroky.

 

Večer před vzájemným semifinále s Barcelonou jste seděl v hotelu se svým kamarádem, ale také soupeřem, Filipem Jíchou. Padla nějaká sázka?

(směje se) Ne, nesázeli jsme se. Ale samozřejmě jsme o zápase také mluvilli. Ale také o všem možném, co se v posledních měsících stalo. O jeho stěhování do Barcelony. Prostě „pokec“ mezi přáteli. Ano, bylo i pár vtipů a narážek k zápasu, ale žádná sázka.

 

Jaké vidíte šance ve finále proti maďarskému Veszprému?

Je to stejné jako proti Barceloně. I Veszprém hrál finále Ligy mistrů a je absolutním top týmem Evropy. My opět musíme ukázat stoprocentní výkon, společně jako mužstvo. To je naše jediná šance, protože soupeř je skutečně velmi silný. S výkonem jako proti Barceloně můžeme porazit i Veszprém. 

 

Zdroj: Füchse Berlín