2020 Women´s EHF EURO
Házenkář sezony 2019/2020
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
14.8.2015 otevřeno: 754 x

Obrana nefungovala dobře, shodují se české reprezentantky

Ani napodruhé to nevyšlo. Česká reprezentace do sedmnácti let prohrála ve druhém utkání na evropském šampionátu se Švédskem 29:35. Češky opět dostaly přes třicet branek, čímž přišly také o teoretickou naději na postup mezi elitní týmy na turnaji.

  

České reprezentantky nevstoupily do utkání se Švédskem dobře, už po několika minutách opět prohrávaly a musely dohánět několikabrankové manko. „Je nám to velmi líto, mohli jsme hrát určitě líp!“ říká Adéla Novotná po prohraném utkání.

Češky měly problémy zejména s defenzivní činností, nechávaly Švédky až častokrát snadně útočit. „Obrana nám trochu hořela, dostat tolik gólu, to je moc... Co se dá dělat,“ konstatuje hráčka s číslem 7 na zádech. 

 

I její kolegyně má podobný pohled na předvedenou hru. „Byli jsme málo důrazní v obraně, tam nám to dost hořelo. Co se týče přechodu do útoku, zde jsme nebyli tak sebejisté. Pokud jsme snažení nezakončili gólem, Švédky nám to hned vracely,“ dodává Veronika Galušková.

Právě Galušková dokázala vstřelit v zápase hned osm branek a poprávu byla vyhlášena jako nejlepší hráčkou utkání. Ani to však českému národnímu týmu k vítězství nepomohlo.

 

V přechodu do útoku se svěřenkyně Jana Salače dopouštěly laciných chyb. „Byli jsme nervózní,“ přiznává Galušková. Přesto je česká mladá naděje ráda, že se na takovém šampionátu může představit. „Zahrát si tady je úžasný zážitek, hodně se tu přiučím!“

Česká reprezentace do sedmnácti let ztratila na evropském šampionátu naději na postup do hlavní části vyřazovacích bojů, teď tak Češky budou bojovat o šesté až deváté místo.

 

„Do dalších zápasů se určitě zvládneme namotivovat, všechna utkání na Mistrovství Evropy jsou velmi těžké. Musíme bojovat! I když ne v té hlavní části, ve které bychom bojovat chtěli,“ smutně podotýká Adéla Novotná, která v den utkání se Švédském oslavila své narozeniny.

Ty však dostaly hořkou příchuť, neboť Češky prohrály rozdílem šesti branek. „Svoje narozeniny v Makedonii jsem si určitě užila, jen je trošku škoda, že jsem je neoslavila vítězstvím,“ pokračuje Adéla Novotná. 

 

Česká reprezentace dorazila do Skopje ve středu večer, za tu dobu české hráčky absolvovaly již dva zápasy, v pátek je čeká volný den. „Když jsme přijeli, byli jsme se podívat v takovém parčíku, jinak jsme ale neměli moc možností někam vyrazit. Tak uvidíme, co se naskytne,“ uzavírá rozhovor Novotná.