2020 Women´s EHF EURO
Házenkář sezony 2019/2020
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
13.6.2015 otevřeno: 1015 x

Štěrbová: Na hřišti mě to nedostalo, ale teď jsem smutná

Dámy a pánové, Helena Štěrbová!!! Klobouk dolů a díky. Dnes se naplnila její házenkářská kariéra. Končí, protože problémy s kolenem už jí neumožní dál se věnovat vrcholovému sportu. Její reprezentační čísla se zastaví na hodnotách 65 odehraných zápasů a 139 vstřelených gólů. Dámy a pánové, Helena Štěrbová!

 

 

 

Byl to těžký boj nevnímat na hřišti, že je to poslední zápas kariéry?

Ani ne. Na hřišti mě to nedostalo, podařilo se mi to celý zápas vytěsnit. Ale ten závěr s diváky a holkami po závěrečné siréně mě dostal. Proto ty slzy. To k tomu patří.

 

Pojďme ještě k zápasu. Zápas se vyvíjel dobře, ale...

... ale, musíme srovnat soupisky obou týmů. Vždyť hodně jejich hráček působí v zahraničních top klubech. To prostě nejde pominout a musí se to někde projevit. Ale už to, že jsme tak výborný tým porazili, je skvělý úspěch.

 

Nedoufali jste přece jen, že by se dalo nizozemský náskok dotáhnout?

Doufat jsme mohli do 46. minuty, kdy jsme vedli o pět gólů. Už to bylo z říše snů. A kdyby se to podařilo, tak by to byl zázrak. My jsme hráli naplno. V poločase nám trenér říkal, ať se nedíváme na to kolik to je, ale pořád hrajeme podle sebe. Tím, že jsme vyhráli, tak jsme přece jen získali nějaké body do žebříčku a do koeficientu.

 

Byl to skutečně váš poslední zápas za národní tým?

Ano. A nejen to, byl poslední i v kariéře. Fakt to nejde...

 

Nic vás nezviklá?

Ne, ne. Začíná nový život. Teď si dáme dovolenou, pak přijde studium a rodinný život (pozn. – přítel je Miroslav Jurka, český házenkář, působící se ve francouzském St. Raphaël). 

 

Helena Štěrbová ve svém posledním zápase v kariéře. | Foto: Alex Wipf/chf.cz