2020 Women´s EHF EURO
Házenkář sezony 2019/2020
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
14.4.2015 otevřeno: 810 x

Mohlo být i hůře, říká trenér „17“ Salač

„S losem základní skupiny mistrovství Evropy v Makedonii jsme vcelku spokojeni,“ hodnotí soupeře v základní skupiny mistrovství Evropy žen do 17 let reprezentační trenér Jan Salač. A hned vysvětluje: „Hrozivá je skupina D, kde se naši sousedům ze Slovenska postaví giganti Dánsko, Maďarsko a Norsko.“

Češky se na šampionátu, který se bude konat od 13. do 23. srpna letošního roku v Makedonii, utkají postupně se Slovinskem, Švédskem a domácím týmem. Přesné termíny zápasů pořadatelé ještě nezveřejnili. 

„Spokojeni sice jsme, ale na závěrečném turnaji mistrovství Evropy již nelze očekávat lehké soupeře a tedy kalkulovat,“ dodává Salač a dodává proč: „Vždyť Švédky obhajují titul a navíc kvalifikací prošly bez ztráty bodu. To však platí i Slovinsku. No a domácí, navíc balkánská země, jsou vždy nevyzpytatelní.“

Během necelých čtyř měsíců do startu šampionátu se trenér pokusí sehnat maximum informací. Už jsme začali a víme, že nějaký zápas Švédek na videu mít budeme. Věříme, že se nám to podaří také u Slovinek. Tam by to bylo obzvlášť přínosné, protože bychom s nimi podle původního rozpisu měli začínat, doplňuje Jan Salač.

Do bojů o medaile postupují první dva celky. Třetí a čtvrtý budou hrát ve skupině o 9. až 16. místo.

Závěrečná fáze turnaje ve dnech 21. až 23. srpna se bude hrát ve Sportovní centru Jane Sandanski pro 6000 diváků. Jde o zcela novou halu, která byla postavená na místě původní, v níž od roku 1980 do roku 2012 hrály týmy KK MZT Skopje a RK Vardar.

 

Více o rozlosování ME žen „17“ je zde