2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
13.3.2015 otevřeno: 1298 x

Na úvod kvalifikace prohrály dorostenky s Ruskem 17:34

V úvodním utkání kvalifikačního turnaje o postup na ME 2015 české reprezentantky podlehly výběru Ruska vysokým sedmnáctibrankovým rozdílem. Zítra se utkají s domácími Faerskými ostrovy.

V prvních minutách zápasu byly české házenkářky Ruskám vyrovnaným soupeřem, dlouho se držely v dostřelu dvou branek. Na začátku druhé čtvrtiny utkání však Rusky přitlačily, odskočily českým dorostenkám na čtyřbrankový rozdíl (6:10). V této vzdálenosti za soupeřkami se české reprezentantky za Ruskami zase chvíli udržely, pak však jejich manko narůstalo a za stavu 15:8 pro ruský celek bral trenér Salač oddechový čas. Ani to ale nevedlo k obratu. Před přestávkou už Češky manko nezkorigovaly a do šaten šly za stavu 10:18. „Je to prohra snad až neférová. Nastoupily na nás s ohromnou silou, minimálně šest hráček soupeře bylo vyšších než naše nejvyšší hráčka a naše házenkářky pak měly problém se prosadit. Zlomily nás, troufám si říct, neproměněné sedmičky mezi 5. a 15. minutou. Do té doby jsme drželi se soupeřem krok, dobře fungovala hlavně obrana. Celkem jsme ale nedali asi šest nebo sedm sedmiček a už to mohlo skóre posunout někam jinam. Rusky proti nám pořád hrály obranu 0:6 a nebylo kudy projít dovnitř. Prosazovala se nám hlavně křídla,“ komentoval průběh zápasu asistent trenéra Ondřej Václavek.

 

Druhý poločas už byl čistě v režii ruského výběru. Papírový favorit kvalifikace rychle zvyšoval svůj náskok a za celý poločas dovolil Češkám jen sedm tref. Házenkářky bojovaly, bránily soupeře ze všech sil, na straně Rusek ale byla fyzická i herní převaha. Přes snaživý výkon Češky podlehly Rusku krutě vysokým sedmnáctibrankovým rozdílem 17:34. „Dvanáct minut před koncem bylo rozhodnuto a už jsme hráli tak, abychom se hlavně nezranili. Nastoupilo proti nám vyspělé družstvo, které bych směle pasoval na adepta na jasnou výhru v interlize! Holky v obraně hrály skvěle, když se srovnaly s fyzickou převahou Rusek, které místy šly přes naše obránkyně jako „robokopové“, přestaly se bát a skvěle je bránily jedna na jednu. V obraně jsme je dokázali unavit, když se ale díky tomu hra na začátku druhého poločasu vyrovnala, poslal na nás ruský trenér čerstvé síly ze střídačky,“ dodal Václavek.

 

Zítra čeká dorostenky měření s domácím výběrem Faerských ostrovů. „Ještě jsme je neviděli, teď se chystáme na jejich zápas s Islandem. Řekli jsme si, že Rusky jsou mimo naši sféru a půjdeme dál, věřím, že holky do dalšího zápasu půjdou s hlavou nahoře a vybojují výhru,“ řekl Václavek.
 

 

Česká republika – Rusko 17:34 (10:18)
 

Nominace pro kvalifikační turnaj o postup na ME 2015:

Brankářky: Jana Vašulková (HC Zlín), Hana Mučková (Sokol Poruba), Lucie Preslová (Sokol Písek)

Pivot: Barbora Večeřová (Slavia Praha)

Pravé spojky: Adéla Novotná (Slavia Praha), Sára Kovářová (Sokol Písek), Veronika Galušková (SVŠ Plzeň)

Levé spojky: Jana Šustková (HC Veselí n. M.), Jolana Mizerová (HC Zlín), Michaela Konečná (Sokol Poruba), Karolína Žáčková (DHK Zora Olomouc), Barbora Buchnerová (HC Plzeň), Klára Klégrová (Slavia Praha)

Střední spojky: Jitka Brožová (Jiskra Havlíčkův Brod), Adéla Baumbachová (HC Zlín)

Levé křídlo: Eva Svobodová (Slavia Praha)
 

Program kvalifikace o ME 2015:

13. 3. 2015 v 17.00 hodin (18.00 SEČ) Rusko – Česká republika 34:17 (18:10)

14. 3. 2015 v 19.00 hodin (20.00 SEČ) Česká republika – Faerské ostrovy

15. 3. 2015 v 17.00 hodin (18.00 SEČ) Česká republika - Island