2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
23.1.2015 otevřeno: 1121 x

Fotbalový trenér Milan Máčala navštívil reprezentanty v Dauhá

„Dobrý den, já jsem Máčala,“ to opakoval šedovlasý muž v hotelu Intercontinental mnohokrát. Fotbalový trenér Milan Máčala, který vedl poslední společnou československou reprezentaci, přišel v Dauhá navštívit házenkářský národní tým. V Perském zálivu žije dvacet let, ale moravský přízvuk z jeho mluvy nevymizel.

 

To setkání se plánovalo dlouho. Jenže k němu nemohlo převážně z časových důvodů dojít. Milan Máčala nyní trénuje místní klub Al Ahlí a protože je přípravná fáze, pobývá převážně se sportovním areálu. U českého mužstva zase po třech porážkách na mistrovství světa nebyla úplně nálada.

 

Jasná výhra nad Islandem a volný pátek v arabském světě vše otočily. „Tak tedy 12.30 jsem na místě,“ hlásil po čtvrtečním večerním tréninku Milan Máčala. Přijel s předstihem, takže stačil poskytnout rozhovor českým novinářům. „Já jsem Máčala,“ představil se každé a každému z nich. „Někteří mě ani nemohou pamatovat. A nebo spíš ani ještě nebyli na světě,“ žertoval.

 

 

Ještě než domluvil s médii přišla k rozhovoru první část realizačního týmu. A opět následovalo tradiční: „Já jsem Máčala.“ Nejvíce si měl trenér co povídat s Janem Filipem, jedním z koučů házenkářů. „Proti Islandu jste to zvládli skvěle. Viděl jsem zápas až po našem tréninku od 20. minuty, když už vedli o šest gólů. Teď to ještě zopakujte proti Alžírsku a bude. Věřím, že do toho osmifinále projdete,“ podíval Máčala Filipovi. Když přišel Daniel Kubeš, díval se Máčala s hlavou vzhůru a utrousil: „Vy jsteale hrozní chlapi.“

 

S Danielem Kubešem se Máčala špičkoval ohledně spánku po vítězném a prohraném utkání. Shodli se na staré pravdě a společně proti sobě řekli: „Po vyhraném utkání se spí lépe.“

 

Milan Máčala házenou při mistrovství světa sleduje, čte česká média, měl přehled o zdravotním stavu hráčů. Přesto se zeptal: „Ty střevní potíže měl jen Filip Jícha?“ A vlastně si hned odpověděl: „Tak to je dobře.“

 

Když Milana Máčalu přivedl manažer národního týmu Karel Nocar do jídelny k obědu a představil ho kompletnímu mužstvu, ozval se potlesk. „Neblázněte, já jsem rád, že mezi vámi mohu být,“ řekl skromně Milan Máčala, který si s trenéry a doktory povídal o házené, protože vyrůstal ve Zlíně. Našli společně pár jmen, které pamatují obě generace. A Pavla Horáka se Milan Máčala ptal, jestli je v týmu někdo z Moravy. „Já jsem z Přerova,“ odvětil mu Horák a přidal: „Pak tu jsou kluci ze severu Moravy. Pár nás tu je.“ Máčalovi pocházející mu z Biskupic se rozzářily oči a pravil: „Tak tu Moravu držte!“ Ještě než s týmem po obědval, zajímal se o to, kdy česká média zveřejní zprávy o jeho návštěvě u házenkářů. „Tak v České televizi by to mohlo být už dnes. Tak to musím zavolat, aby se podívali na dědu, hlásil Máčala.

 

Milan Máčala vedl v československé lize Sigmu Olomouc, Slavii Praha a Baník Ostrava. V zemích Perského zálivu působí od roku 1994 a trénoval reprezentace Kuvajtu, Spojených arabských emirátů, Saudské Arábie, Ománu a Bahrajnu. 

 

Milan Máčala u národního týmu ve fotogalerii Pavla Lebedy