2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
22.1.2015 otevřeno: 1369 x

Vyčistili jsme si stůl a měli jsme obrovskou vůli vyhrát, říká kapitán Jícha

VIDEOROZHOVOR. Filip Jícha nastřílel v utkání jedenáct branek a velmi platný byl českému týmu i v roli obránce. „Dnes jsem konečně zase zažil ten pocit, pro který hraji házenou,“ vyznal se po utkání český kapitán.

 

První výhra na šampionátu a o jedenáct gólů. Co na to říkáte?

Je to momentálně hezký pocit. Není třeba to zveličovat ani z toho dělat obrovskou senzaci, ale myslím, že poprvé na šampionátu jsme odehráli utkání jako tým, který bojoval jako tým. Island neměl moc lehkou úlohu připravit se na nás, protože ty tři zápasy, které jsme odehráli, byly opravdu katastrofální. Viděli, v jakých jsme byli v situacích, a lehce to podcenili. Vypadá to z naší strany jako šikovný taktický tah, ale bohužel to tak nebylo. Takhle jsme hrát opravdu nechtěli. My jsme ale dnes měli obrovskou vůli po vítězství a tím to pro nás bylo jednodušší.


Vydařil se vám začátek, podržel vás brankář Štochl a dobře fungovala i obrana. Jak to, že to najednou bylo o tolik jiné?

Začátek byl důležitý pro to sebevědomí. Ukázali jsme energický výkon plný emocí, dokázali jsme hrát v prvním poločase v obraně chytře, spolupracovat s Péťou Štochlem, který odehrál dobré utkání. Ale nejen on. Všichni, kdo bránili, každý, kdo dal kus sebe pro tým. Tohle se podařilo, takhle jsme chtěli odehrát utkání už minule. Proti Egyptu jsme chtěli takový výkon předvést s tím, že i kdybychom prohráli, mohli bychom se podívat sami sobě do očí, což jsme neudělali. Včera jsme proto hodně hovořili mezi sebou a trochu jsme si ten stůl vyčistili. Bylo to znát, že jsme se chtěli posunout na hřišti, ne si jen říkat v kabině nebo na poradách, jak jsme odhodlaní to udělat.

 

Měli jste v hlavě „teď nebo nikdy“, že se rozhoduje o postupu?

Samozřejmě jsme bojovali o postup, ale před očima jsme ho neměli. Měli jsme před očima týmovou hrdost. Já jsem myslel na to, proč sem vůbec jezdím, když ze sebe nedokážu dostat maximum. Není to jen o tom, jestli dám góly, ale jestli mám pocit, že jsem pro ten tým odevzdal takový kousek, aby se ta skládanka poskládala. Dneska si každý může sáhnout do svědomí a říct si snažil jsem se.

 

Dnes jsme vás viděli na různých postech v různých situacích jak v útoku, tak v obraně. Bylo to z vaší hlavy nebo vás tam poslali trenéři?

Říkal jsem, že budu pomáhat trenérům, kde budu moct. Mám radost, že když Pavel Horák dostal brzo dvakrát dva minuty, tak jsem bránil za něj. Z toho mám moc dobrý pocit. Nabídl jsem trenérům, že pokud to tam bude hořet, budu se snažit pomoct, tvářili se nejdřív skepticky. Z toho mám teď větší radost než ze své útočné hry.

 

Jak se cítíte po zdravotních problémech z prvních dnů?

Cítím se o trošku líp. Dneska jsem se snažil hlavně běhat, pracovat. Zahrál jsem si dobrý zápas, mám pocit, pro který já osobně hraju házenou.

 

Postup nemáte zcela ve vlastních rukou. Jak vidíte šance v utkání Egypt – Island?

Napřed musíme porazit Alžírsko, nechci tady říkat nějaké prognózy. Pak předvedeme výkon jak s Egyptem, a neporazíme ani Alžírsko. A zápas soupeřů já neovlivním.

 

VIDEOROZHOVOR s kapitánem Filipem Jíchou najdete zde

 

Foto: Pavel Lebeda/chf.cz