2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
1.9.2009 otevřeno: 3020 x

Pavel Horák přijde o mistrovství Evropy!

Nepříjemná zpráva přišla z německého klubu Frisch Auf Göppingen, jehož hráčem je český reprezentant a úderná spojka národního celku Pavel Horák. Toho nyní čeká nucená pauza od házené, která bude trvat okolo šesti měsíců.

Pavel Horák patří k základním pilířům české sestavy a bude velmi těžké jej v týmu nahradit. Český celek nyní čeká příprava na lednový evropský šampionát a ten bohužel česká spojka nestihne. Zranění si přivodil v polovině srpna na turnaji v německém Sindelfingenu.

 
„Koleno jsem si poranil při utkání proti Montpellieru. Po jedné ze střel na branku soupeře jsem po výskoku špatně dopadnul na palubovku a podvrknul si koleno,“ řekl nám Pavel Horák a dodal: „první diagnóza nebyla tak hrozná, řekli mi že mám natržený meniskus a poškozený postranní vaz. Byl jsem dva týdny na rehabilitační klinice, kde se mne snažili dát dohromady.“
 
Bohužel poraněné koleno se nelepšilo a doktoři se rozhodli udělat další vyšetření. Ta již nebyla zdaleka tak pozitivní jako první zpráva. „S lékaři jsme se dohodli, že po rehabilitacích půjdu ještě na další magnetickou rezonanci a tam už se objevil plný rozsah zranění. Mám přetržený přední zkřížený vaz a natržený postranní vaz, ale ten prý není nikterak významný :) ,“ řekl Horák.
 
Vedení klubu nyní pro Pavla Horáka domlouvá operaci u specialisty v Ausburgu v co nejbližším termínu, aby mohl hráč co nejdříve začít rehabilitovat a podle předpokladů se zhruba po šesti měsících zapojit zpět do tréninku. „Čeká mne od házené trochu delší odpočinek, než jsem předpokládal, ale co se dá dělat, takové věci ke sportu bohužel patří,“ řekl se svým nezdolným optimismem Pavel Horák. A to by nebyl Pavel Horák, aby na celé věci nenašel něco pozitivního: „v autě mám automat, takže bych s řízením neměl mít problém ani po operaci. Snad si lidi nebudou moc všímat, že mám jednu nohu hubenější než druhou, protože svaly na operované noze velmi rychle ochabnou :) A taky budu mít víc času na svůj oblíbený Playstation a Simpsonovi.
 
Pro Pavla Horáka tak pokračuje nešťastná reprezentační fáze, když si v průběhu kvalifikace na ME protrpěl bolesti kotníků a některé zápasy kvůli tomu ani neodehrál. „Neúčast na šampionátu mne samozřejmě mrzí, stejně jako to, že teď nebudu půl roku moci dělat něco, co mne baví a přijdu o spoustu zápasů a hlavně o ME," posteskl si český reprezentant. 
 
Šampionát tedy pro Pavla Horáka již není aktuální a vrásky na čele to přidělá nejen klubovým trenérům nebo fanouškům, ale samozřejmě i trenérům českého národního týmu, jak nám potvrdil trenér Martin Lipták: „S Pavlem jsem hovořil minulý týden a to mi ještě říkal, že to nevypadá tak špatně a čeká jej vyšetření magnetickou rezonancí. Na ní bohužel zjistili větší rozsah poranění s dobou léčení 5-6 měsíců. To znamená, že ME nestihne a pro nás je to velká ztráta, protože Pavel byl použitelný v obraně i v útoku a to hlavně na naší problémové pravé straně.“
 
Nezbývá než popřát Pavlovi úspěšnou rehabilitaci, aby se opět brzy objevil v dresu národního celku.
 
Pavel Horák jak ho známe..s úsměvem na rtech
foto: Alex Wipf