ČESKO - PORTUGALSKO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
15.1.2015 otevřeno: 1284 x

Videorozhovor: Pavel Horák se již dostal z polozombie stavu

Pavel Horák se po příletu se Dauhá dostal se svým spolunocležníkem Ondřejem Zdráhalou do postele jako poslední z hráčů. Museli jim vyměňovat pokoj a proto čekali a čekali. První trénink v místě byl tedy krutější než by čekal. Prožil ho v polozombie stavu, jak se sám nazval. Podívejte se na videorozhovor přímo z Dauhá.

 

Cestu do Dauhá jste přežil, ale pak přišly komplikace...

Zažili jsme toho spoustu. Přijeli jsme v noci, náš pokoj nevoněl. Tak jsme si asi hodinu a půl počkali na chodbě, ale na druhou stranu jsme dostali nový. Ale dostali jsme ho o dost později než naši spoluhráči. Sice jsme se vyspali, ale ne moc. Tak snad kluci jsou víc aklimatizovaní.

 

Pocítil jste tu nepříjemnost při tréninku?

No, zkoušíme se dát trochu dohromady, zvyknout si na to. Naštěstí venku není takové vedro, změny teplot nejsou tak markantní. Ovšem první trénink jsme prožili v takovém polozombie stavu. Takže mezi desátou a jedenáctou večer místního času jsme usnuli, a tím pádem dohnali časový posun.

 

Jinak nejsou problémy?

Hlídají si nás v hotelu, neproklouzne jim ani myš. Někteří si stěžovali na jídlo, že prý chybělo maso, ale ryba tam byla, takže za mě v pořádku.

 

Vypadá to, že do prvního zápasu proti Francii nastoupíte bez Filipa Jíchy. To byste měl víc hrát...

Doufám, že ne. Ale uvidíme, kolik toho vydržím. Hráčů máme dost. Uvidíme, co se mnou trenéři zamýšlí, zatím to vypadalo víc na obranu a trošku útoku. Počkejme do pátku, jak na tom Filda bude. Asi těch dojmů a vzpomínek na něj bylo moc. Mysleli jsme, že jestli to tady někoho nezabije, bude to on. Jediný tu byl a měl by být zvyklý, bohužel ty bakterie a viry byly asi silnější. Nebo si je přivezl z Evropy a tady v teple jim dal možnost se rozvinout. 

 

Vy byste se vyrovnal s větším tlakem na vaši osobu, kdyby nehrál Jícha?

Já na to tak nekoukám. Dávat góly musíme všichni, tedy i já. Všichni neseme stejnou odpovědnost. Pokud by naše hra měla stát jen na jednom hráči, je to nebezpečné. Pokud by padala s Fildou, nemuseli bychom sem jezdit.

 

A jak případná Jíchova neúčast může ovlivnit hru týmu?

Určitě by se změnil styl hry. Někteří kluci by mohli hrát lehčeji, budou si chtít víc dovolit, protože nebudou čekat na to, co udělá Filip. V něčem by to mohlo mít o pozitivní efekt. Ale Filip nám pomáhá tím, že hledá konečné přihrávky, zjednoduší či zrychlí naši hru. My však nemůžeme spoléhat na to, že to za nás někdo udělá. Samo se to neudělá.

 

Francie?

Bylo by fajn, kdybychom byli schopni s nimi hrát celý zápas. Určitě by nám pomohlo, kdybychom do turnaje nevstoupili nějakou strašnou porážkou. Aby nás nerozebrali a my si nemysleli, že tady nemáme co dělat. Ale stát se může všechno. 

 

Videorozohovor s Pavlem Horákem najdete zde

 

Pavel Horák odpovídal novinářům na otázky ohledně účasti Filipa Jíchy, pobytu českých reprezentantů v Kataru i o vyhlídkách před zápasem s Francií. | Foto: Pavel Lebeda | chf.cz