ČESKO - PORTUGALSKO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
15.1.2015 otevřeno: 1606 x

Začíná MS mužů, Češi se na něj vrací po osmi letech

V katarském hlavním městě Dauhá dnes startuje 24. mistrovství světa v házené mužů duelem domácích s Brazílií. Český tým vstoupí do šampionátu v pátek 16. ledna od 19.00 hodin SEČ proti olympijským vítězům z Francie. Česko startuje na MS po osmi letech, naposledy hrálo v roce 2007 v Německu a šest hráčů z tehdejšího týmu bude hrát i letos.

 

Ovšem zprávou dne z českého tábora je skutečnost, že do prvního zápasu kvůli střevním potížím nezasáhne Filip Jícha. Ten jako jediný dnes ani netrénoval. „Jedná se u něj nejspíš o nějakou virózu, která začala jako střevní záležitost, pak se zvýšily teploty až bohužel k horečkám, což ho vysiluje,“ uvedl lékař českého týmu Petr Holub a popsal dál: „Nyní odpočívá v hotelu, věříme, že se to během jednoho dvou dnů podaří vyřešit. Podle všeho Filip v pátek nenastoupí právě kvůli těm horečkám. A zřejmě ani kdyby je neměl, vynechal by ten zápas s perspektivou dalšího působení na mistrovství.

 

 

Lékař českého týmu Petr Holub potvrdil, že FIlip Jícha není zdravotně zcela v pořádku a je ohrožen jeho nástup v utkání proti Francii. | Foto: Pavel Lebeda | CHF.cz

 

Zbytek týmu je v pořádku a pokud by nehrál Jícha, nastoupí za něj na levé spojce Pavel Horák. S ním by se zřejmě v základní sestavě objevili Miroslav Jurka, Petr Linhart, Tomáš Babák, Jakub Hrstka a jeden z dvojice plzeňských pivotů Leoš Petrovský či Jakub Šindelář. V brance by měl začít nejzkušenější muž českého výběru Petr Štochl.

 

 

Trenér Daniel Kubeš věří, že Jícha přece jen bude moci nastoupit. Podle Kubeše by to pomohlo jemu, i týmu kvůli celkové souhře pro turnaj. „Pokud se bude Filip sám cítit zdravý, rozhodně nastoupí. Tlačit na něj nebudeme a možná by se ho mohlo zdát, že by to proti Francii nemělo cenu, ale každé utkání na mistrovství světa pro nás má význam,“ uvedl po tréninku Kubeš v hale Duhail. V ní odehrají Češi první utkání na šampionátu proti Francii, se kterou prohráli na konci října v Chambéry v kvalifikaci mistrovství Evropy 2016 o šestnáct branek.

 

Daniel Kubeš věří, že Filip Jícha do zápasu proti Francie nastoupí. Dnes ale český kapitán netrénoval a odpočíval v hotelu. | Foto: CHF

 

Jediným českým hráčem, který momentálně působí ve Francii je Miroslav Jurka, který obléká dres St. Raphael VAR HB, soupeře tedy zná nejlépe. „Musíme zahrát každý na sto procent svých možností a ani to nemusí stačit,“ prorokoval Jurka a doplnil: „Francouzi s takovým kádrem myslí jen na to, že jsou favorité. A myslím, že to tady potvrdí.“

 

Nominace Česka na mistrovství světa házené v Kataru

(16. ledna až 1. února 2015)

Brankáři: Martin Galia (St. Otmar St. Gallen, Švýcarsko), Petr Štochl (Füchse Berlín, Německo).

Spojky: Tomáš Babák, Jakub Szymanski (oba St. Otmar St. Gallen, Švýcarsko), Roman Bečvář (Empor Rostock, Německo), Pavel Horák (Füsche Berlín, Německo), Filip Jícha (THW Kiel, Německo), Michal Kasal (Celje Pivovarna Laško, Slovinsko), Petr Linhart (Talent M.A.T. Plzeň), Ondřej Zdráhala (Hamm-Westfalen, Německo).

Křídla: Jakub Hrstka (Tatran Prešov, Slovensko), Miroslav Jurka (St. Raphaël VAR HB, Francie), Jiří Motl (A.S.A. Lovosice), Jan Sobol (Azoty Pulawy, Polsko).

Pivoti: Jakub Šindelář, Leoš Petrovský (oba Talent M.A.T. Plzeň).

 

Realizační tým

Trenéři: Jan Filip, Daniel Kubeš; Karel Nocar – manažer, Petr Holub – lékař, Petr Tahovský – fyzioterapeut, Richard Bönisch – masér, Lukáš Pelikán – technický vedoucí, Jiří Tkadlec – video analytik.

 

 

Zápasy českého týmu v základní skupině MS

16. ledna: Česko – Francie

18. ledna: Česko – Švédsko

20. ledna: Česko – Egypt

22. ledna: Česko – Island

24. ledna: Česko - Alžírsko