EURO 2018
EURO  2018

Házená v TV

14. 12. 2018 17:30 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: 1. semifinále
14. 12. 2018 21:00 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: 2. semifinále
16. 12. 2018 14:00 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: O 3. místo
16. 12. 2018 17:30 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: Finále
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
9.1.2015 otevřeno: 1488 x

Junioři smetli Makedonii. "Na střídačce vládla skvělá atmosféra," hlásil po zápase trenér Babák

Mladí čeští reprezentanti vstoupili skvěle do kvalifikačního turnaje o postup na MS 2015 v Brazílii. V prvním utkání porazili Makedonii o jedenáct branek! DOPLNĚNY STATISTIKY.

 

 

Pod vedením trenérské trojice Petr Babák, Jiří Mičola a Jiří Kotrč vybojovali čeští junioři na kvalifikačním turnaji v Polsku skvělé přesvědčivé vítězství nad nevypočitatelným týmem Makedonie. Čeští házenkáři se hned v úvodu ujali mírného vedení a to si pak udržovali prakticky po celý poločas. „Do zápasu jsme šli s respektem k soupeři. Má svou kvalitu, všichni víme, jak je naše skupina těžká. Podařil se nám úvod zápasu, i když z počátku jsme byli trochu zakřiknutí a v obraně jsme nebyli tak důrazní, jak by bylo dobré. Ale výborně zachytal Jirka Chaloupka (v předcházejícím textu bylo chybně uvedeno, že do turnaje nezasáhne, pozn. red.) a pomohl nám udržet dvoubrankové vedení,“ komentoval průběh první třicetiminutovky Petr Babák. „Postupem času jsme více využívali rychlý útok z první i druhé vlny. To bylo naším cílem. Chtěli jsme Makedonce zatlačit právě v rychlých brejcích a dařilo se nám to po celý zápas,“ zdůraznil zkušený trenér silnou zbraň českého týmu.


Poločas skončil dvoubrankovým vedením českého výběru. „Ve druhém poločase jsme ještě více zlepšili statistiku rychlých útoků, výrazně jsme zkvalitnili obranu a výsledek je pro nás více než příjemný,“ hlásil spokojeně kouč.

 

Z dopoledního tréninku juniorského týmu v Polsku. | Foto: Ondřej Bílek


Především za výkon ve druhém poločase trenéři své svěřence chválili a doufají, že podobný výkon předvedou i v dalších zápasech kvalifikačního turnaje. „Výkon ve druhém poločase byl jak pro stránce taktické, tak herní velmi dobrý. Vynikající zápas odehrál Josef Jonáš, který dal deset branek. Ale rozhodně to nebyl zápas jednoho hráče. Jonáš se do šancí dostával po výborně sehraných akcích celého týmu. Celé družstvo podalo skvělý kolektivní výkon. Všichni hráči, kteří naskočili do hry, hráli s velkým nasazením a i na střídačce vládla skvělá atmosféra,“ pochvaloval si Babák.


V sobotu znovu v 16 hodin odehrají čeští junioři svůj druhý zápas, tentokrát jim bude soupeřem favorizovaná Francie. „Síla francouzské házené je nesporná. My se pokusíme se na soupeře připravit tak, abychom odehráli co nejlepší zápas. Budeme bojovat, ale kvalita Francouzů, jak jsme dnes viděli, je velká. Skvěle jim funguje obrana. Ale začíná se od první minuty, my zabojujeme a uvidíme, jak to dopadne,“ vyhlíží k sobotnímu podvečeru Babák.
 

 

Program a výsledky kvalifikačního turnaje o postup na MS U21 2015

soupeři výsledek/ datum a čas
Makedonie - Česká republika 22:33 (12:14)
Česká republika - Francie 10. 1. 2015 v 16.00 hodin
Polsko - Česká republika 11. 1. 2015 v 14.00 hodin

 

 

Česká republika - Makedoni 33:22 (14:12)

Sestava a branky České republiky: Filip, Mlotek 3, Jeníček 1, Zbořil 4, Melicha, Strýc, Jonáš 10, Bukovský, Mubenzem, Douda 2, Poloz 2, Chaloupka, Václav 5, Mynář, Milko.
Sedmimetrové hody: 3/2 – 4/1. Vyloučení: 3 – 4. Rozhodčí: Kiyashko, Kiselev (RUS). Diváci: 150.
 

 

Nástup českých reprezentantů k utkání mezi Makedonií a Českou republikou. | Foto: facebook Związek Piłki Ręcznej w Polsce/Polish Handball Federation

 

Tomáš Mlotek při střeleckém pokusu. | Foto: facebook Związek Piłki Ręcznej w Polsce/Polish Handball Federation

 

Štěpán Jeníček při střelbě. Foto: facebook Związek Piłki Ręcznej w Polsce/Polish Handball Federation

 

Házenkáři vybojovali skvělé vítězství pod vedením týmu trenérů Petra Babáka, Jiřího Mičoly a Jiřího Kotrče. | Foto z tréninku: Onřej Bílek