EURO 2018
EURO  2018
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
9.1.2015 otevřeno: 828 x

Horák spoluhráče z Füchse Berlín před MS nehecuje

Česká levá spojka Pavel Horák zná německé soupeře velmi dobře. Šest let hrál v bundesligovém týmu Frisch Auf Göppingen, nyní „kroutí“ druhou sezonu ve Füchse Berlín. S nadhledem sobě vlastním vyprávěl o tom, co čeká českou reprezentaci při dvou posledních přípravných zápasech před mistrovstvím světa v Kataru. Dnes Češi narazí na Němce ve Stuttgartu, tedy pouhých 45 kilometrů od místa, kde Horák hrával, zítra se hraje v Mannheimu.

 

Narazíte na známého tváře? Mohou vás něčím překvapit? Co od zápasů s Němci očekáváte?

Generální zkoušku na mistrovství světa (smích). Oni mají hodně mladý tým, navíc náš trenér z Füchse Berlín, který je zároveň i reprezentačním koučem dává prostor neznámým hráčům. Takže i proto to bude zajímavý test, protože nevíme, na koho se máme připravit.

 

Jak se potom hraje?

Není to nic moc. Ale dá se očekávat, že Němci budou hrát se zataženou obranou 0:6. A občas zkoušet nějaké nové taktické varianty. Samozřejmě nás budou chtít porazit a ukázat vyprodané hale, jak jsou dobře připravení na mistrovství světa.

 

Sledoval jsme zápasy Němců na Islandu? Pomohla vám k bližšímu seznámení se jejich jedna výhra a jedna prohra?

Výsledky jsem zaznamenal. To, že tam vyhráli o sedm branek mě překvapilo. To museli hrát fakt dobře. Protože v přípravách se moc často venku nevyhrává. Víc faktorů hraje pro domácí tým.

 

V německém výběru máte dva spoluhráče z klubu. Bavili jste spolu o mistrovství, proběhlo nějaké hecování? Zvlášť když by se Češi mohli s Němci opět utkat...

Ne, nic takového. Já na to moc nejsem. Radši jsem v klidu a v klidu i nechávám být. Ale vím o tom, že bychom se mohli potkat. Bude záležet, jak se oběma týmům bude dařit. Samozřejmě by bylo lepší, kdybychom se potkali v play-off než v Prezidentském poháru.

 

Co pro vás bude v Německu důležitější. Výsledky nebo výkony?

Oboje je důležité, přestože výsledky nehrají žádnou roli. Po vítězstvích se na turnaj odjíždí lépe, tým by měl mít větší sebevědomí. Ale zase aby nám to případně nestouplo do hlavy (smích). Pro nás je nejdůležitější ověřit si v zápase s kvalitním soupeřem, že ta příprava, kterou jsme absolvovali, k něčemu vedla. A nebo jestli ještě tápeme. 

 

 

Pavel Horák se podepisuje fanouškůmpo otevřeném tréninku v Plzni. | Foto: Vít Chalupa