EURO 2018
EURO  2018

Házená v TV

14. 12. 2018 17:30 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: 1. semifinále
14. 12. 2018 21:00 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: 2. semifinále
16. 12. 2018 14:00 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: O 3. místo
16. 12. 2018 17:30 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: Finále
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
8.1.2015 otevřeno: 1096 x

Michaela Hrbková střídá Záhřeb za německou bundesligu v Göppingenu

Česká reprezentantka v házené Michaela Hrbková získala po prosincovém odchodu z chorvatské Lokomotivy Záhřeb nové angažmá v první německé bundeslize, když podepsala smlouvu do konce sezony s momentálně jedenáctým celkem Frisch Auf Göppingen.

„Jsem ráda, že mám všechna ta jednání za sebou a mohu zase hrát házenou. Teď pro mě bude nejdůležitější se znovu dostat do formy, protože jsem měsíc nehrála. Pak snad pomohu nejen novému týmu, ale také bude připravená pro reprezentaci v play-off proti Nizozemsku,“ uvedla z Göppingenu, ležícího 45 kilometrů východně od Stuttgartu, sedmadvacetiletá pravá spojka. V novém působišti už absolvovala první trénink, nyní vybírá bydlení a s manažerem klubu Aleksandarem Knezevičem, který je zároveň hlavním trenérem, zařizuje všechny náležitosti přestupu

 

Hrbková odešla loni v létě ze Sokola Poruba na své první zahraniční angažmá do chorvatské Lokomotivy Záhřeb, s kterou hrála i Ligy mistrů. Jenže po půl roce se klub ocitl ve finančních problémech a většina cizinek ho opustila. „Nedalo se jinak. Neumím si představit, že bych v zahraničí zůstala bez prostředků,“ vysvětlovala tehdy Hrbková. O novém angažmá jednala již před vánoci. „Kromě Göppingenu jsem měla nabídku z druholigového Dortmundu, ale ta nebyla taková, jakou bych si představovala. Pak ji sice vylepšili, ale... Jsem ráda, že to dopadlo v Göppingenu, přece jen jeto první bundesliga,“ řekla Hrbková a posteskla si: „Je to pro mě takové zvláštní, podruhé po půl roce začínám od nuly, kde nikoho neznám, neumím řeč. Německy jsem se sice učila, ale...“

 

Start v Německu Hrbkové překvapivě usnadňuje skutečnost, že během šesti měsíců v Záhřebu se naučila velmi slušně chorvatsky. „Tak jsem se na tréninku bavila se Slovinkou Iris Guberiničovou. Když to slyšel trenér, smál se a říkal, proč spolu mluvíme anglicky či německy, když můžeme mluvit chorvatsky, že jsem se naučila velmi rychle a dobře,“ popsala Hrbková. Aleksandar Knezevič se narodil v bývalé Jugoslávii, po rozdělení se hlásí k Bosně a Hercegovině.

 

„Po prvních dnech vidím, že tady bude zřejmě všechno rychlejší než v Záhřebu. Nebudu muset čekat týdny či měsíce na dokumenty, smlouvy. Právě jedu podepsat smlouvu na byt, kam bych se měla rychle přestěhovat z hotelu. Jen ho ještě musím zařídit,“ popsala první zkušenosti česká reprezentantka, která si plánovala, že se v pátek zajede podívat do nedalekého Stuttgartu na mužské kolegy, kteří tam absolvují přípravný zápas před mistrovstvím světa v Kataru proto Němcům. „Jo, hned mě to napadlo, ale protože u nás se trénuje až večer, protože většina holek pracuje, tak to nestihnu. Nemohu přece po dvou dnech utéct z tréninku,“ smála se Hrbková, která by si mohla odbýt premiéru v bundeslize v neděli 11. ledna v Oldenburgu, kde se představí v 10. kole její Göppingen.

 

První fotografie Michaely Hrbkové v dresu Frisch Auf Göppingen.