2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
24.8.2009 otevřeno: 3186 x

Také v přestupech reprezentantů bylo "živo"

Nejen v českých nejvyšších soutěžích došlo k velkému množství přestupů. Kluby změnili také někteří reprezentanti a my jsme se pokusili jejich přechody zmapovat.

Reprezentace mužů

 
Začít musíme nejvýraznějším přestupem, který se týkal křídelníka Jana Filipa. Před rokem opustil po dlouhých letech celek Nordhornu, aby loňskou sezónu odehrál v dresu Rhein-Neckar Löwen. Po jejím skončení, kdy RNL obsadili třetí příčku a kvalifikovali se do úvodní fáze Ligy mistrů, se ale Jan Filip rozhodl, že Německo opustí úplně a podepsal novou dvouletou smlouvu se švýcarským týmem Kadetten Schaffhausen. I jeho nový klub bude bojovat v kvalifikaci o postup do základní skupiny LM. Jan Filip nebude v novém klubu sám, protože se po dlouhé době ve stejném klubovém týmu potká i s brankářem Milošem Slabým. Ten ukončil svoje angažmá v bundesligovém Balingenu.
 
V Německé lize dochází každoročně k velkému množství přestupů a ty se jak je vidět výše nevyhýbají ani českým hráčům. S ekonomickou krizí ale přichází také velké problémy a to především pro cizince v německé Bundeslize. V Grosswallstadtu již nepokračuje Ondřej Zdráhala, který se prozatím připravuje s týmem českého mistra Karviné. Nejistý je zatím také osud tří hráčů Stralsunderu. Milan Berka ani Petr Hrubý zatím nemají nového zaměstnavatele, přičemž ve Stralsundu se bude hrát až čtvrtá nejvyšší soutěž, takže se nedá předpokládat, že by zde čeští reprezentanti setrvali. Jejich bývalý spoluhráč Michal Brůna již zakotvil ve 2.německé lize v týmu Rostocku.
 
Dvě změny se týkají také francouzské soutěže. Z Dukly Praha odešel do týmu St.Raphael Jan Stehlík, který zde nahradí dalšího českého hráče Lukáše Buchtu. Buchta pak před novou sezónou odešel do dalšího francouzského klubu Toulouse.
 
Vzájemnou výměnu pivotů mezi sebou provedly Dukla Praha a německý třetiligový Coburg. Z Čech se do Německa po půlroce stráveném v české extralize vrací Václav Vraný, zpátky zamířil Kamil Piskač.
 
Další odchod z naší nejvyšší soutěže směrem do zahraničí zaznamenali v Hranicích, odkud odešla zkušená spojka Michal Hradil. Ta bude nastupovat v rakouském celku HC Linz AG a to, jak platnou posilou pro tým bude, dokázal Hradil i v průběhu víkendového turnaje v Lovosicích.
 
Zemi působení změnil také levoruký Tomáš Řezníček, který ze slovinského Celje odešel do Itálie do týmu Conversano. Bratr Petra Štochla Jan zůstává v Německu, ale jeho novým zaměstnavatelem bude tým druhé bundesligy Bergischer HC.
 
Přehled přestupů
 

Jméno hráče
Starý klub
Nový klub
Jan Filip
RNL GER
Kadetten Schaffhausen SUI
Miloš Slabý
Balingen-Weilstetten GER
Kadetten Schaffhausen SUI
Ondřej Zdráhala
Grosswallstadt GER
??? Karviná ??? CZE
Milan Berka
Petr Hrubý
Michal Brůna
Stralsunder HV GER
Stralsunder HV GER
Stralsunder HV GER
???
???
HC Empor Rostock GER
Lukáš Buchta
St.Raphael FRA
Toulouse FRA
Jan Stehlík
Dukla Praha CZE
St.Raphael FRA
Václav Vraný
Dukla Praha CZE
HSC Coburg GER
Kamil Piskač
HSC Coburg GER
Dukla Praha CZE
Michal Hradil
Hranice CZE
HC Linz AG AUT
Tomáš Řezníček
Celje P.Laško SLO
Conversano ITA
Jan Štochl
Ahlener GER
Bergischer HC GER

 
Reprezentace žen
 
U českých hráček reprezentace žen nedochází k takové obměně jako je tomu u mužů a většinou se jedná o změny v rámci české interligy. Jedna z nejlepších českých hráček Iva Zámorská, která již dlouhou dobu působí v Norsku, odešla po několika letech do týmu Byasen Handball Elite, který má ty nejvyšší cíle jak v domácí soutěži tak v poháru EHF.
 
I druhá změna se týká postu spojek, když ve francouzských Metách zůstává již jen jediná česká hráčka (původně zde byly Kysučanová, Poznarová, Zachová). Pavla Poznarová odchází z Francie do slunného Řecka do týmu Ormi-Loux Patras.
 
Těžkou volbu budou mít nyní trenéři reprezentace na postu brankařek, když s házenou (aspoň) prozatím zcela skončila brankařka Kristýna Selicharová. Ta sice měla ve Švédsku podepsanou smlouvu na dva roky, ale do Čech se vrátila již po jedné sezóně.
 
Z Olomouce se do Zlína, se kterým získala před několika lety mistrovský titul, vrací Kristýna Salčáková, která tak posílí tým nového trenéra Zlína Dušana Poloze. Dva odchody se týkají Slavie Praha, Marta Krouská odešla do konkurenčního Písku, zatímco další levačka Martina Crhová do ambiciózního prvoligového týmu Mostu. Poslední změnu jsme zaznamenali v týmu Veselí nad Moravou, který opustila spojka Lucie Dorotíková a zamířila do Německa do celku, kde již působí dvě bývalé hráčky Veselí Lucie Hribová (Baráková) a Jana Foksová.
 
Přehled přestupů
 

Jméno hráčky
Starý klub
Nový klub
Iva Zámorská
Gjerpen Skien NOR
Byasen Handball Elite NOR
Pavla Poznarová
HB Metz FRA
AC Ormi-Loux Patras GRE
Kristýna Selicharová
IVHVästerås SWE
--
Kristýna Salčáková
DHK Olomouc CZE
HC Zlín CZE
Martina Crhová
DHC Slavia Praha CZE
DHK Baník Most CZE
Marta Krouská
DHC Slavia Praha CZE
Sokol Písek CZE
Lucie Dorotíková
HC Britterm Veselí n./M. CZE
HC Riesa GER