2020 Women´s EHF EURO
Házenkář sezony 2019/2020
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
2.11.2014 otevřeno: 1908 x

Ondřej Zdráhala: Před zápasem bychom remízu brali

Ondřej Zdráhala posílil na začátku tohoto kvalifikačního cyklu zraněními zdecimovaný reprezentační výběr a ukázal, že je na hřišti velmi platným hráčem. V zápase proti Makedonii nastřílel sedm gólů a za získaný bod je rád. Podobně jako Martin Galia je přesvědčen o tom, že se tým ještě o postup na šampionát popere.

 

Dnes to vypadalo, že hrajete ve velké pohodě. Jak se vám hrálo?

Já jsme říkal trenérům už před zápasem v šatně, že cítím dobrý zápas. Potvrdilo se to. Hned, jak jsme nastoupili, dal jsem dva důležité góly. Obránci museli chodit ven, nemohli hrát svou zataženou obranu. Rozpohybovali jsme je a vznikaly pro nás šance, které jsme v prvním poločase proměňovali.

 

S Tomášem Babákem jste hráli dvě menší střední spojky, vyhovovalo vám to?

Ta hra je úplně jiná. Když máme na středu velké hráče, připravujeme pozice pro ně. Když jsme tam dva menší, rychlí, hrajeme jinak. Někdy nachystám já něco pro Tomáše, jindy on pro mě. Musíme to víc rozpohybovat, aby za námi museli víc běhat do boků a my jsme měli víc prostoru.

 

Skóre bylo jako nahoupačce, vedli jste ale dokonce o osm branek. Kde se to pak zlomilo?

Já sám za sebe jsem spokojený i s tím, jak jsme hráli ve druhém poločase, protože jsme plnili, co nám trenéři řekli. Na začátku Makedonci vedli, ale potom jsme rozpohybovali jejich obranu, dobře jsme bránili, Martin Galia skvěle zachytal. My jsme mohli chodit do rychlých útoků a náš náskok rostl. Makedonci si přestali věřit. Ve druhém poločase jsme šance, které jsme si vypracovali, neproměňovali a Makedonci se mohli dotáhnout. Ale to je sport. Nemyslím si, že bychom hráli hůř, ale nedali jsme několik šancí a Makedonci nám to potom gólově oplatili.

 

Jak si užíváte návrat do reprezentace?

Já jsem si to moc užíval. Honza Filip mi volal asi čtrnáct dní před srazem, jestli mám chuť přijet, že by potřeboval někoho staršího mezi mladé kluky. Řekl jsem mu, že rád přijedu. Poslal mi nějaké materiály, abych si nastudoval, co se hraje, protože jsem tu nějakou dobu nebyl, ale musím říct, že se signály moc nezměnily. Pouze se začaly dotahovat do větší preciznosti. Moc jsem si to užil.

 

Proti druhé německé lize je to přece jenom určitě herní změna. Jak se vám hrálo?

Druhá liga je sice druhá, ale i tak je silná. Hrají tam hráči ze Španělska, Balkánu, Dáni, Noři. Tým Francie nemůžeme srovnávat s druhou ligou, to ne, ale já v tom nedělám rozdíl. Já hraju hru jeden na jednoho a takovou střelbu, že mi větší hráči dokonce více vyhovují, jsou pomalejší, větší, zaberou větší prostor, ale jak jdou ven, mám větší šanci.

 

Po dvou zápasech máte jeden bod. Pravděpodobně to byl klíčový zápas.

Pokud by nám někdo před zápasem řekl, že v této sestavě remizujeme s Makedonci, brali bychom to všemi deseti. Po průběhu zápasu nemůžu říct, že je to zklamání, ale ty dva body bychom brali. Určitě jsme na to dneska měli. Na druhou stranu je třeba říct, že ten bod je zlatý, můžeme odejít se vztyčenou hlavou a můžeme být na sebe hrdí. Když se vrátí všichni naši zranění, můžeme uhrát v Makedonii dobrý výsledek a pořád ještě postoupit. Myslím si, že tento bod je důležitý. Šance tam je.

 

Ondřej Zdráhala při jednom ze svých střeleckých pokusů.| Foto: Alex Wipf