2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
16.6.2014 otevřeno: 2360 x

Nejlepšími házenkáři roku Luzumová a Jícha

Iveta Luzumová a Filip Jícha se stali vládci uplynulé házenkářské sezóny. Luzumová se ocenění dočkala po roční pauze a celkově podruhé, Jícha dominoval již pošesté v řadě.

 
Hlasování sportovních novinářů a házenkářských odborníků rozhodlo o nejlepších házenkářkách a házenkářích ČR za rok 2013. Nejvíce v uplynulé sezóně zaujaly opět výkony Filipa Jíchy z THW Kiel, který anketě dominuje nepřetržitě od sezóny 2006/2007 a Ivety Luzumové z německého HC Thüringer, která byla nejlépe hodnocenou českou házenkářkou také před dvěma lety.

 

Královna české házené za rok 2013, resp. sezónu 2013/14 - Iveta Luzumová s moderátorem Galavečera házené Jakubem Kohákem. Foto: Alex Wipf.

 

 

Jak Iveta Luzumová, tak Filip Jícha se v letošním roce radovali ze zisku mistrovského titulu v německé bundeslize a daleko došly se svými kluby také Chamipions League. Luzumové jen těsně unikla s Thüringerem účast na Final4, Jícha pak jako kapitán dovedl německý Kiel až do finále závěrečného turnaje v Kolíne nad Rýnem. Ústředními osobnostmi byli také v reprezentačním dresu. Týmy vedli na vrcholných akcích sezóny, ženském MS 2013 v Srbsku a mužském EURO 2014 v Dánsku. Na dalších místech skončily loňská vítězka Barbora Raníková a nejlepší interligová střelkyně Michaela Hrbková v ženské kategorii a mezi muži pak spoluhráči z Füchse Berlín Petr Štochl a Pavlem Horákem.

 

 

Házenkáři roku 2013, TOP3
Házenkářka roku Házenkář roku
1. Iveta Luzumová (HC Thüringer, GER) 1. Filip Jícha (THW Kiel)
2. Barbora Raníková (Mety, FRA) 2. Petr Štochl (Füchse Berlin)
3. Michaela Hrbková (DHC Sokol Poruba) 3. Pavel Horák (Füchse Berlin)

 
 

Cenu Filipu Jíchovi předal symbolicky první vítěz ankety, mistr světa z roku 1967,
Rudolf Havlík. Foto: A. Wipf.

 

 

Více fotogtafii z Galavečera naleznete ZDE