2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
27.1.2014 otevřeno: 2732 x

Junioři o víkendu bez porážky

Víkendové zápasy se stejně starými Bělorusy zvládli svěřenci Petra Babáka, které na počátku dubna čeká domácí kvalifikace o EURO 2014 v Rakousku. Střelecky zářil Kasal.


Jedna výhra. Jedna remíza. To je bilance českého juniorského týmu v roce 2014, ve kterém celek okolo Michala Kasala čeká nelehký boj o evropský šampionát. V na počátku dubna hraném kvalifikačním turnaji budou mít sice výhodu domácího prostředí, ale nesmírně těžké protivníky – vedle Dánska a Polska také sousední Slováky, jejichž juniorský tým se celoročně pod hlavičkou Prešova připravuje společně a hraje nejvyšší tamní seniorskou soutěž.

 


 

 

K říjnovému losu kvalifikace více ZDE


 

K pořadatelství kvalifikace o EURO 2014 juniorů ZDE

 

V jihomoravských Hustopečích se národní tým připravoval od 22. ledna, aby v sobotu a neděli sehrál přípravné zápasy s Bělorusy. Trenéra Petra Babáka těšila výhra v prvním zápase a především nasazení všech hráčů po celý týden. „Stejně jako na podzim po turnaji v Polsku musím opět vyjádřit velkou spokojenost s přístupem všech kluků. To byla věc, z které jsme byli rozladění zejména po loňském European Open ve Švédsku, ale na obou akcích letošní sezóny se to podařilo k naší radosti změnit. Jedině maximální nasazení, koncentrovanost a zodpovědnost nám mohou v kombinaci herní kvalitou přinést výsledkový progres,“ pochvaloval si po akci Petr Babák, který v realizačním týmu využívá služeb dvou někdejších pivotmanů Jiřího Mičoly a od letošní sezóny také Jiřího Kotrče.

 


Babákovi svěřenci v sobotu Bělurusy přestříleli, přestože po první půli prohrávali o dvě branky. Obrat se povedl také díky gólovému příspěvku nejzkušenějšího hráče české sestavy Michala Kasala. Vytáhlý mladík hvězdné Barcelony se celé akce mohl zúčastnit pouze díky brzkému návratu českých házenkářů ze seniorského evropského šampionátu, na kterém se na téměř deset minut představil přímo na palubovce a v zápase s Rakouskem zaznamenal své premiérové zásahy na vrcholné akci. „Michal hrál oba zápasy v dobré pohodě. Ale je obecně pozitivní, že jsme se takto ofenzivně dokázali prosadit proti týmu, který praktikuje nezvykle agresivní a vysunutou obranu, a že jsme dokázali otočit průběh zápasu. To je právě jeden z důsledků zlepšené morálky celého týmu,“ glosoval první duel s výsledkem spokojený Babák.

 

ČR – Bělorusko 34:31 (14:16)
Sestava a branky ČR: Chalupa, Filip – Kasal 13, Poloz 1, Douda 4, Václav, Strýc, Kuklík, Mlotek 1, Zbořil 4, Jonáš 4, Zahradníček 3, Reček 2, Tomeš, Jeníček 2, Melichar, Miľko, Čurda (25. ledna 2014, Hustopeče)

 

V neděli se Kasal prosadil „pouze“ šestkrát a české střelecké taktovky se chopila pravá spojka českého týmu a opora extraligových Lovosic Josef Jonáš. Jeho důrazné průniky na brankoviště platily na vysunutou obranu Bělorusů a Jonáš se v zápase prosadil desetkrát z pole, pří výtečné úspěšnosti střelby 77 %. To vše za přibližně čtyřicet minut hry, protože český celek zkoušel různé taktické varianty hry a složení obrany i útoku! „Právě od zkoušení a testování takové přípravné duely jsou. Nám se například opět potvrdilo, že můžeme přejít z obrany 0 – 6 na obranu 1 – 5, která se nám osvědčila už při minulé akci a Kuklík i Jeníček jsou na vysunutém hrotu této obrany velice nebezpeční pro soupeřovu rozehrávku. Těší mě ale celkově, jak jsme po celých 120 minut hry dokázali držet s fyzicky lépe disponovaným soupeřem krok. Úplná spokojnost samozřejmě není, chyby tam pochopitelně byly, máme do kvalifikace hodně co zlepšovat. Například si nemůže dovolit udělat 20 ztrát míče jako v nedělním utkání, to nás také stálo druhou výhru. Musíme na sobě ještě zapracovat, ale opakuji, že z celého průběhu akce i výsledků zápasů převládají pozitivní pocity,“ uzavřel Petr Babák.

 


ČR – Bělorusko 29:29 (18:17)

Sestava a branky ČR: Chalupa, Filip – Kasal 6, Poloz, Douda 3, Václav 2, Strýc 2, Kuklík, Mlotek 1, Zbořil 3, Jonáš 10, Zahradníček, Reček 1, Tomeš, Jeníček 1, Melichar, Miľko, Čurda (26. ledna 2014, Hustopeče)

 

 

K mladým Bělorusům a jejich bilanci s českým výběrem je třeba připomenout, že vzájemné měření sil těchto družstev na dorosteneckém EURO 2012 vyznělo jasně ve prospěch soupeře (32:23). Bělorusové si na turnaji poradili i s Nory, ale když v další fázi nestačili na Německo a Švédsko, skočily na celkovém osmém místě a těsně jim tak unikla účast na loňském MS příslušné věkové kategorie (ČR skončila na EURO 2012 na 14. místě).