2020 Women´s EHF EURO
KVALIFIKACE NA ME 2020

Házená v TV

02. 03. 2020 19:20 hod. ČT Sport
HBC Ronal Jičín - HK FCC Město Lovosice
10. 03. 2020 17:00 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
25. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
EHF EURO 2020 - kvalifikace: Česko - Švédsko
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
11.1.2014 otevřeno: 1738 x

Čeští reprezentanti odletěli do Dánska. Kapitán Jícha: "Jsme připraveni. Držte nám palce!"

Česká reprezentace již vyrazila do dějiště nejočekávanější házenkářské akce tohoto roku. O poslední novinky se podělili zástupci českého výběru v pátek na tiskové konferenci, kterou jste mohli sledovat „online“!

 

 

V deset hodin dopoledne se česká reprezentace vydala na cestu do Dánska. Přílet byl naplánován na druhou hodinu odpolední. Ještě v sobotu večer mezi osmou a půl devátou dále tým absolvuje trénink přímo v hale, kde se již zítra postaví výběru Rakouska. O všem včetně zákulisních zajímavostí vás budeme informovat zde, na oficiálních stránkách Českého svazu házené či na facebookových profilech Czech handball team, Český svaz házené nebo Házet nás baví! Fotografiemi vás bude zásobovat dvojice zkušených fotografů!

 

Včera absolvovali zástupci týmu Filip Jícha, trenér Vladimír Haber a manažer reprezentací Karel Nocar tiskovou konferenci, kterou jsme mohli sledovat na portále TVcom živě. Nyní si ji můžete pustit ze záznamu. Co na tiskové konferenci zaznělo?

 

Vladimír Haber, trenér týmu: „Do 10. prosince jsme nominovali širší kádr 28 hráčů. Z něho vznikla šestnáctka, o které jsme rozhodli během soustředění a turnaje v Maďarsku. Zbylých 12 lidí jsou v tuto chvíli náhradníci, kteří mohou zasáhnout do hry během šampionátu třeba v případě zranění. Rád bych uvedl na pravou míru některé nejasnosti, které byly probírány v posledních dnech házenkářskou veřejností. Hráči na post levého křídla jsme si dlouho nechali otevřená dvířka. Jirka Motl se na začátku sezóny zranil a téměř dva měsíce netrénoval. Na šampionátu tedy nakonec bude jako náhradník. Podobná situace je i u Martina Stržínka. To jsou dvě místa, o kterých jsme se rozhodovali na poslední chvíli. Rozhodnutí to nebylo jednoduché. Oba se velkou měrou podíleli na postupu z kvalifikace, rozhodla ale jejich zranění a aktuální forma. Dali jsme příležitost hráčům, kteří měli natrénováno a absolvovali s týmem utkání proti Srbsku, Provident cup a soustředění v Praze. Rozhodnutí je to jen nás, trenérů. Spekulace o tlaku z jakékoliv strany musím vyvrátit.“

 

Filip Jícha, kapitán týmu: „Jsem rád, že máme za sebou sedm dní intenzivní přípravy. Příprava v této fázi nám ukázala mnoho věcí. Teoreticky jsme se připravovali víc, než kdy předtím a poslední tréninky už nám přinášely ovoce z těchto teoretických hodin studia. Přál jsem si, abychom odlétali vstříc osudu dobře připravení. Teď mohu dát ruku do ohně za náš tým, že, a to je můj názor, Rakousku a Makedonii určitě můžeme vzdorovat. Dánsko se podle mě může stát mistrem Evropy. V mých očích Rakousko nabralo obrovskou rychlost, kterou dohání evropskou házenou. Jsme ale připraveni vzepřít se sportovnímu osudu a první a druhý zápas vybojovat! Jsem přesvědčen, že můžeme vyhrát oba zápasy. Já se velmi těším do Dánska, jsme připraveni. Držte nám palce! Věřím, že společnými silami ty zápasy zvládneme.“

 

 

Fandíme českému týmu v bojích na ME.

Czech handball team!