2020 Women´s EHF EURO
Házenkář sezony 2019/2020
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
13.12.2013 otevřeno: 1524 x

Naše koncovka byla tragická, smutnila Kateřina Keclíková

Jak viděla páteční utkání proti Rumunkám Kateřina Keclíková a co čeká od dalšího působení českého celku na šampionátu? Čtěte v článku našeho zpravodaje v Novim Sadu Petra Horčičky.

 

Zápas s Rumunskem českým házenkářkám nevyšel, přesto nemusí smutnit. Základní cíl v podobě postupu ze skupiny si splnily. V osmifinále ale narazí na obhájkyně titulu z posledního šampionátu. „Přály jsme si Španělky, ale to se nám nesplnilo. Řekla bych, že Norky nám jsou tak trochu souzené,“ uvedla Keclíková.

 

Češky podlehly silným Rumunkám o šest branek, navíc znovu vázla koncovka. „V té byly Rumunky jednoznačně lepší. My měly koncovku tragickou. Byly jsme ale rovnocenným soupeřem, bohužel to nevyšlo. Soupeř měl i více zkušeností a zaslouženě vyhrál,“ říkala krátce po skončení zápasu.

 

Ještě v deváté minutě ale české házenkářky vedly o dvě branky. Pak přišel oddechový čas a Rumunky se do zápasu vrátily jako vyměněné. Skórovaly pětkrát po sobě a náskok už si po zbytek zápasu pohlídaly. „Souhlasím, tohle byl zlomový moment zápasu,“ vypálila bez váhání sympatická reprezentantka. „Rumunky přepnuly na vyšší level. V tu chvíli jsme udělaly spoustu technických chyb, navíc se nám nedařilo proměňovat šance,“ ohlížela se za úvodem pátečního zápasu.

 

Vstup do druhého poločasu byl v podání českého celku o poznání lepší. K tomu jim pomohlo i to, že Rumunky vystřídaly brankářku. „Ve druhé půli vyměnily brankářku, na kterou se nám střílelo podstatně lépe. Když se ale do brány vrátila Ungureanová, tak se to znovu zlomilo,“ říkala.

 

 

Svěřenkyně trenéra Jana Bašného mohly v tomto zápase pouze překvapit. Na mistrovství světa se probojovaly po dlouhých deseti letech a cíl v podobě postupu do osmifinále si splnily už v předchozím zápase s Austrálií. „Radost z postupu samozřejmě máme. Zároveň jsme také trochu zklamané, chtěly jsme nějaké body navíc. Bohužel to nevyšlo,“ krčila rameny hráčka pražské Slavie.

 

 

V národním týmu působí celkem čtyři slávistky, respektive pět. Klára Černá totiž opustila sešívané teprve nedávno. „Pro nás je to velkou výhodou. Známe se z klubu a spoustu akcí máme domluvených. Navíc Klára Černá odešla ze Slavie teprve nedávno, takže i s tou si výborně rozumíme,“ pochvalovala si Keclíková.

 

Ta se v utkání proti Rumunsku prosadila čtyřikrát. V základní skupině skórovala celkem čtrnáctkrát, k čemuž přidalaosmnáct asistencí. „Pevně věřím, že jsem chytila potřebnou formu,“ pousmála se devětadvacetiletá házenkářka. „Sice jsem dala pět branek, ale stále tam byla spousta technických chyb. Chci se tomu vyvarovat a být týmu více prospěšná,“ podotkla.

 

Češky mají před sebou dva dny volna. To využijí nejen k odpočinku, ale také k nakoupení vánočních dárků. „Volno využijeme hlavně k načerpání čerstvých sil. Pokud budeme mít nějaký čas navíc, tak se půjdeme podívat po nějakých dárcích,“ prozradila. „Nechávám to na poslední chvíli. Domů se vrátíme těsně před Vánocemi. Jsem z toho trochu nervózní,“ dodala s úsměvem na tváři.
 

Petr Horčička

Foto Alex Wipf