2020 Women´s EHF EURO
KVALIFIKACE NA ME 2020

Házená v TV

22. 02. 2020 18:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - Talent M.A.T. Plzeň
27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
10. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
13.12.2013 otevřeno: 1451 x

Po prohře s Rumunskem jdeme do osmifinále z osmého místa

O postupujícím bylo rozhodnuto i před utkáním, přesto české házenkářky proti Rumunkám zabojovaly. Na vítězství to nestačilo, i tak ale bylo na co koukat. Utkání bylo plné zvratů.

 

 

Utkání řídila nová dvojice srbských rozhodčích, kteří měli na začátku poněkud benevolentní metr, a tak padalo jen málo branek na obou stranách. Lépe vstoupily do utkání naše hráčky, které v 10. minutě po trefě Chrenkové vedly 3:1. Následovala šňůra našich nedůrazných střel a neschopnost prosadit se na postavenou obranu Rumunek, čehož soupeřky využily a otočily šňůrou pěti branek na 3:6, kdy konečně kanonádu zastavila Keclíková (4:6). Pak české celek sudí poslali do čtyř a Rumunky nadále navyšovaly vedení (17. minuta 5:9). V těchto minutách se českým hráčkám nedařilo nic, nefungovala obrana a v útoku nebyly Češky schopné vyprodukovat jedinou gólovou střelu a překonat tak nejlepší hráčku utkání, rumunskou brankářku Ungureanuovou. Obrazem zmaru byla nevyužitá přesilovka a vedení Rumunska 5:11. Úsek mezi 5. a 25. minutou prohrála česká děvčata 3:11, Salčáková nedala sedmičku, Černá nedala náskok, a tak se nelze divit, že šly naše hráčky do šaten se sklopenými hlavami 7:14.

 

Rumunky hrály velmi tvrdě. Z Ivety Luzumové zbyla v záběru Alexe Wipfa pouze střelecká ruka!

Foto: Alex Wipf

 


Českému trápení neměl být konec. Vstup do druhé půle zahájil český tým střelou do tyče z ruky Štěrbové, v síti neskončila ani střela Luzumové, zatímco Rumunky snadno skórovaly z rychlých útoků, a tak svítil ve 35. minutě na ukazateli nepříznivý stav 7:19. Logický time-out české lavičky vedl ke kýženému obratu ve vývoji skóre. Přispěl k tomu i rumunský trenér, který pod vidinou vysokého vedení výrazně protočil sestavu, a tak se Češkám podařilo po gólech Keclíkové, Salčákové a Hrbkové snížit na 11:19. Velmi dobrý výkon předváděla brankářka Satrapová, která nahradila ve druhé půli Raníkovou, rozstřílela se Kutlvašrová, která dvanáctým a třináctým českým gólem korigovala na 13:20, když přidala čtrnástý gól Vítková, položil zelený kartonek na stolek časoměřičů rumunský trenér.

 

Křídelnice Salčáková přispěla na konto Česka rovněž brankou.

Foto Alex WIpf


Ani to však české hráčky nezastavilo. Keclíková a následně Knedlíková korigovaly až na 16:20, a tak musela ve 45. minutě zpět do branky Ungureanuová a na hřiště základní sestava Rumunek. Že to bylo správné rozhodnutí, ukázal nárůst skóre ve prospěch Rumunska (50. minuta 17:25). Posledních deset minut se zápas v podstatě jen dohrával, rozhodnuto totiž bylo nejen o výsledku tohoto zápasu, ale i o jednotlivých místech tabulky skupiny D.


Podle rozpisu turnaje by se naše hráčky měly v pondělí 16. prosince utkat s vítězem skupiny C, nejpravděpodobněji s celkem Norska.

 

Česká republika – Rumunsko 23:29 (7:14)
Sestava a branky České republiky: Raníková, Satrapová – Knedlíková 3, Keclíková 4, Chrenková 3, Poznarová, Salčáková 1, Růčková, Kutlvašrová 3, Černá 2, Vítková 2, Hrbková 1, Luzumová 4, Štěrbová, Crhová
Nejlepší střelkyně Rumunska: Neagu 5
Sedmimetrové hody:5/3 - 3/2, vyloučení:3 – 4

 

Jan Bašný: „Z mého pohledu to byl dobrý zápas. Pokud bychom se nedívali, kdo dával góly, z herního pohledu to byl vyrovnaný zápas. Ale bohužel se hraje na góly. V prvním poločase jsme asi patnáct minut moc nedávali branky, a přitom jsme měli hodně opravdu vyložených šancí. To rozhodlo. Je to ženská házená. Tam je možné se dostat zpět do zápasu, i když se prohrává třeba o dvanáct branek. Za šest, osm minut jsme se dostali na dostřel čtyř gólů, ale pak to bylo zase o osm. Rozdíl ve čtvrthodině v prvním poločase a čtvrthodině v poločasu druhém, kdy jsme se dostali na dostřel, nebyl v ničem jiném, než v proměňování šancí. Když je budeme proměňovat, můžeme hrát s každým. My jako realizační tým začneme na přípravě na další zápas pracovat již dnes. Hráčky zítra trochu zregenerují, vyčistí si hlavu od házené a musí načerpat síly. Pozítří se hráčky budou připravovat na zápas po herní i taktické stránce. Našim fanouškům moc děkujeme, budeme se jim chtít za podporu odměnit tím, že překvapíme a v osmifinále postoupíme. Dnešní poděkování nebylo to nejlepší. Budeme jim chtít poděkovat na hřišti!“

 

Petra Vítková: „Zápas jsme začaly velmi dobře, dobře jsme bránily, škoda pasáže, kdy jsme nemohly dát gól a dostávaly jsme je z rychlých útoků. Bohužel jejich náskok narostl na strašně moc gólů a to se špatně dohánělo proti takovému družstvu, jako je Rumunsko. Ale jsem ráda, že jsme to nezabalily a rvaly jsme se až do konce. Že jsme to i zdramatizovaly a Rumunsko tam muselo poslat zpátky základní sestavu. Diváci doma i tady jsou skvělí. Jsem ráda, že nás podporují, i když se nedaří. Teď to bude zápas o bytí a nebytí. Jsem ráda, že jsme se dostaly až sem, uděláme všechno proto, abychom uspěly a postoupil.“