2020 Women´s EHF EURO
KVALIFIKACE NA ME 2020

Házená v TV

22. 02. 2020 18:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - Talent M.A.T. Plzeň
27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
10. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
12.12.2013 otevřeno: 1659 x

Galia je po operaci a přijde o EURO 2014!

Zkušený brankář se v úterý podrobil operaci kotníku a na čtvrt roku si musí od házené odpočinout! Do Dánska tak pravděpodobně zamíří dvojice Štochl – Mrkva.

Martin Galia se často potýká se zdravotními problémy, před vrcholnými akcemi se ale vždy dokázal dostat do formy a na světové i evropské scéně trápil protivníky české reprezentace. Přestože už v posledních sezónách nepůsobí v tak věhlasných klubech, jeho výkony v reprezentačním dresu v roce 2013 byly dech beroucí – v kvalifikačním dubnovém zápase v Německu převážně díky Galiově hitparádě zákroků český celek vzdoroval domácím házenkářům a v listopadu se karvinský odchovanec podepsal spolehlivým výkonem a přesnými asistencemi pod výhru nad srbskými vicemistry Evropy.

 

 

 Martin Galia ukázal proti Srbům formu, trenérům H+H ale bude na EURO 2014 chybět.
Foto: A. Wipf.

 

 

Minulé úterý se Galia bohužel v zápase švýcarské ligy střetl v brankovišti s protihráčem a bylo jasné, že jeho účast na EURO 2014 je v ohrožení. „Soupeř se snažil doskočit míč v brankovišti a přilehl mi nohu. Cítil jsem křupnutí a věděl, že je zle,“ popisoval dnes nepříjemný okamžik Galia, který se už před dvěma dny stihl podrobit operaci. „Operace bylo původně plánované řešení, ale ještě jsme se s lékařem dohodli na jednom vyšetření, zda existuje možnost se jí vyhnout, protože kosti se zdály v pořádku. Bohužel výsledek tohoto vyšetření pochroumaného vazu byl jasný, pokud mám někdy ještě sportovat, je operace vazu nutná,“ konstatoval Galia ve chvílích, kdy čekal na klubového trenéra Jana Filipa, aby jej odvezl z kliniky, kde se podrobil operaci. Doba rekonvalescence se odhaduje na 3-4 měsíce.

 

 

 

O definitivní širší nominaci ČR pro EURO 2014 ZDE

 

 

Chybět tak bude vedle reprezentace i švýcarskému St. Gallenu, který bojuje o postup mezi šest nejlepších týmů soutěže. „Jsme za očekávanými pozicemi, nebyla úplně sportovní forma, navíc ta zranění se nám kupí,“ hodnotí úvod své první sezóny ve švýcarské lize Martin Galia, který reprezentační kariéru v souvislosti s aktuálním zraněním končit nechce. „Reprezentace je vždy o nominaci trenérů, ale dlouhodobě tvrdím, že pokud o mé služby bude zájem, budu vždy ochotný udělat maximum, abych byl národnímu týmu prospěšný,“ říká Martin Galia a s úsměvem v hlase dodává: „Upřímně, měl jsem za to, že v Dánsku to bude mé poslední reprezentační EURO. Ale při tom vývoji situace se teď budu snažit, abych repre kariéru zakončil až na EURO 2016. I když, to je vlastně olympijský rok, ne? Jo tak olympiáda, to by byla teprv tečka!“

 

 

Česká legie v barvách St. Gallenu - zleva Babák, Filip, Galia a Szymanski.
Foto: A. Wipf.