2020 Women´s EHF EURO
Házenkář sezony 2019/2020
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
16.6.2013 otevřeno: 1851 x

Češky znají své soupeře na MS a věří v postup ze skupiny

Včera krátce před tím, než se čeští házenkáři postavili na palubovce svým černohorským soupeřům, se české reprezentantky dozvěděly, kdo se postaví do cesty jim v prosinci na MS 2013. Budou to Maďarky, Němky, Rumunky, Australanky a Tunisanky!

 

„No, mohlo to být horší. Jenom to Tunisko v pátém koši jste nám mohli za někoho vyměnit,“ reagoval bezprostředně poté, co se dozvěděl výsledky losu trenér Bašný uprostřed své přednášky na semináři trenérů v Brně. A později dodal: „Není to nejhorší, rozhodně je to pro nás hratelná skupina. Ovšem jsou tam velmi vyrovnané týmy, a tak k postupu ze skupiny možná nebudou dvě výhry stačit.“

 

S Maďarkami se české reprezentanky utkaly třeba na turnaji v Chebu loni na podzim.

Foto Alex Wipf

 


Ze základní skupiny postoupí do další fáze turnaje, který se odehraje v Srbsku 6. až 22. prosince 2013 čtyři nejlepší týmy. Evropští soupeři našich házenkářek už mají medaile z vrcholných akcí a s většinou z nich se Češky v nedávné minulosti utkaly. V září 2012 se v Chebu poměřily s Maďarkami (bronzové medaile z ME 2012!) a prohrály 31:35, dvakrát s nimi prohrály v kvalifikaci o ME v roce 2010, s Němkami (sedmé místo na ME 2012) se utkaly české reprezentantky v přípravě na loňské mistrovství Evropy s výsledkem doma vítězství, v Německu prohra.

 

Utkání v Mostě proti Německu sloužilo jako příprava ne Euro 2012.

Foto M. Vysloužilová

 


Tunisko si pak Češky „osahaly“ zcela nedávno. Třiadvacátého března se s Afričankami utkaly v Chebu. Zápas, který český celek sehrával bez několika klíčových hráček, skončil remízou 22:22. „Outisederem“ skupiny je tým Austrálie. „Maďarky jsou asi nejsilnější, papírově jsou trochu před námi i zbylé dva evropské celky, ale náš tým se pořád vyvíjí. Věříme v postup ze skupiny a budeme se snažit vybojovat si co nejlepší postupovou pozici,“ dodal Bašný.


V postup ze skupiny věří i jeho svěřenkyně. „Skupina je hratelná. Věříme, že postoupíme dohlavní fáze turnaje,“ shodly se včera v dobré náladě na galavečeru ČSH oceněné házenkářky Barbora Raníková a Petra Vítková (vlastní reportáž a fotografie z galavečera přineseme odpoledne).

 

Před třemi měsíci se utkaly Češky s Tuniskem opět v chebském turnaji. Zápas skončil remízou.

Foto Alex Wipf

 

Mistrovství světa házenkářek 2013 v Srbsku:


Skupina A: Černá Hora, Nizozemsko, Francie, Jižní Korea, Demokratická republika Kongo, Dominikánská republika.
Skupina B: Dánsko, Brazílie, Srbsko, Čína, Japonsko, Alžírsko.
Skupina C: Norsko, Polsko, Angola, Španělsko, Argentina, Paraguay.
Skupina D: Maďarsko, Německo, Rumunsko, ČESKO, Tunisko, Austrálie

 

Rozložení košů čtěte zde.