ČESKO - PORTUGALSKO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
15.4.2013 otevřeno: 2027 x

Další domácí kvalifikace se blíží

Český juniorkám pod vedením zkušeného trenéra Lubomíra Krejčíře začal poslední tréninkový kemp před kvalifikací o W19 EURO 2013. Kvalifikační turnaj bude za měsíc hostit Nové Veselí.


České juniorky, které se rekrutují převážně z řad loňského dorosteneckého výběru, se v těchto dnech naposledy scházejí před květnovým bojem o postup na evropský šampionát své věkové kategorie. „Minulé akce jsme využili k sehrání hned čtyř přátelských duelů, v nichž jsme si připsali tři výhry a jedinou remízu, takže se cítíme jako jeden z adeptů na postup, obzvlášť když se můžeme opřít o domácí prostředí,“ říká kouč Krejčíř.

 

Opory. Eliška Jačková sleduje průnik Markéty Jeřábkové korejskou obranou na loňském MS dorostenek. Foto: A. Wipf.

 

 

Za místo posledního srazu, který byl zahájen jen před několika málo minutami, zvolil Lubomír Krejčíř s ohledem na blížící se kvalifikaci právě Nové Veselí - městečko na Vysočině, které žije házenou, a jež se stalo v minulosti fanouškovskou oporou Dukle Praha při pohárových utkáních či českým dorostencům v boji o EURO 2012. Juniorky do Veselí přijíždějí především s tréninkovými cíli. „Náš nedávný reprezentační sraz byl hodně o hře a mezinárodní konfrontaci, teď se soustředíme na nácvik herních situací a také si chceme osahat prostředí haly, kde budeme bojovat o postup,“ představuje cíle srazu Krejčíř. Ten bude mít k dispozici šestnáctku hráček, která by měla za měsíc bojovat o „Evropu“.


 

Nominace reprezentace juniorek ČR (15. – 17. dubna 2013)
 

brankářky: Kudláčková Petra (DHC Slavia Praha), Zuzánková Anežka (DHK Zora Olomouc)
 

křídla: Malá Veronika (Sokol Písek), Kamenářová Denisa (HC Zlín), Šelaisová Vendula (HC Plzeň)
 

spojky: Trumpešová Jarmila, Jansová Nikola, Slováková Kateřina (všechny DHK Zora Olomouc), Jeřábková Markéta, Vlachová Andrea (obě HC Plzeň), Jačková Eliška, Pokorná Tereza (obě DHC Slavia Praha), Nygrýnová Gabriela (HC Zlín), Bělohoubková Adéla (DHC Sokol Poruba)
 

pivotmanky: Vlková Krystína, Dufková Zuzana (obě HC Zlín)
 

náhradnice: Fabíková Tereza, Moravcová Dominika, Kolomazníková Klára, Nováková Anna, Bullová Dominika, Vysloužilová Tereza, Šíbrová Eliška

 

V sestavě tak nechybí ani úřadující Talent české házené v ženské kategorii, Eliška Jačková, ani Markéta Jeřábková, která už před třemi týdny s celkem dorostenek jeden kvalifikační turnaj o Mistrovství Evropy absolvovala. Češky se v Novém Veselí utkají postupně s týmy Ukrajiny, Izraele a Maďarska. Na šampionát postupují dva nejlepší celky. Favoritem skupiny jsou právě Maďarky, se kterými by měl podle papírových předpokladů český tým postoupit. „Nebude to nic automatického, jednoduchého. Proto teď děláme v přípravě vše proto, abychom byli připravení a postupový cíl splnili, ale pochopitelně ten největší díl dřiny nás čeká až při samotném kvalifikačním turnaji. Bylo by pro budoucnost české ženské házené výtečné, mít opět oba dívčí výběry na vrcholné akci sezóny, jako se to povedlo v loňském roce,“ uzavírá Lubomír Krejčíř.
 

 

Český svaz házené aktuálně jedná o možnostech přímého streamovaného přenosu z kvalifikace, obdobně jako z březnové akce dorostenek (záznamy z úspěšné kvalifikace dorostenek naleznete na portále TVCOM.cz). Vrcholný turnaj W19 EURO 2013 hostí ve dnech 1. až 11. srpna tohoto roku Dánsko.
 

 

Zápasy české reprezentace o W19 EURO 2013
datum čas utkání místo
17. května 2013 18.00 hod. ČR - Ukrajina Nové Veselí
18. května 2013 18.00 hod. ČR - Izrael Nové Veselí
19. května 2013 10.30 hod. ČR - Maďarsko Nové Veselí