EHF EURO 2020
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
5.4.2013 otevřeno: 2763 x

Česko-německá rodina má v případě fandění jasno

Jeden z nejzkušenějších českých reprezentantů, Alois Mráz, si užívá maximální podpory nejen od českých fanoušků, ale i v podání své německé manželky Annett a dcer.

 

Nádech výjimečnosti mají souboje s Němci hned pro několik českých hráčů, kteří dlouhodobě působí v zemi našich západních sousedů. Jen jediný z těchto německých krajánků, ale spojil svůj život s německou manželkou – je jím Alois Mráz, odchovanec plzeňské házené, který svou pouť po německých klubech zahájil už v roce 2001!

 

Alois Mráz při souboji s bránící dvojicí Weinhold - Haass během včerejšího utkání v Brně. Foto: A. Wipf.

 

 

Aktuálně prožívá Mráz výtečné období ve Wetzlaru, který dodal do česko-německého klání hned čtyři účastníky a má tedy nejvyšší zastoupení ze všech třiadvaceti klubů, které se mohou pochlubit svými hráči v obou národních týmech. Tři Mrázovi kluboví parťáci (Reichmann, Fäth a Schmidt) mají jasný cíl, Čechy porazit a vybojovat si na úkor Mráze a dalších Čechů postup, ale díky své manželce si právě zkušený „Lojza“ užívá také v německém prostředí výrazné podpory.

 

Tu zažil i včera při utkání Brně, i když hmatatelnější bylo "červené peklo" v hale. „Čeští fanoušci jsou výborní a včera to opět ukázali. Děkujeme jim za vytvoření atmosféry a věřím, že jsme se jim odvděčili tím nejlepším způsobem,“ chválí Mráz zaplněné ochozy brněnské a haly a nezapomíná ani na vzkaz do Weztlaru: „Je moc příjemné zároveň vědět, že mě na dálku, ale přesto intenzivně, podporuje taky rodina a část známých z Německa. Jasně se má německá rodina vymezila jako další část české fanouškovské obce během loňského evropského mistrovství a pro mě to bylo velice milé gesto. Nerad bych měl doma nepříjemnosti kvůli tomu, že se mi bude na hřišti dařit,“ říká se smíchem Alois Mráz.

 

Během EURO 2012 dala skrze sociální síť facebook německá rodina Aloise Mráze jasně najevo, koho podporuje.
Zleva dcery Leonie, Viviane, které sedí na klíně Elisa. Vedle nich manželka Annett a syn Alois. Foto: facebook.

 

 

Autor tří stovek reprezentační branek se společně se zbytkem týmů přesouvá během dnešního dne z Brna do Prahy. Odsud zítra ráno letecky zamíří za odvetou v německém Halle. Utkání startuje v neděli v odpoledním čase. Od 14.15 hod. můžete sledovat přímý přenos utkání na kanále Sport 2, v záznamu tentýž večer na kanále Sport 1.