EHF EURO 2020
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
5.4.2013 otevřeno: 2574 x

Dorostenci trénují i bojují v Hustopečích

Na jižní Moravě v těchto dnech působí nejen mužští reprezentanti, ale také tým dorostenců, který vedle Egypta změří síly rovněž s Nory.


Bez své největší hvězdy, Michala Kasala, se v Hustopečích sešel tento týden tým českých dorostenců, který bohužel pouze z pozice náhradníka vzhlíží k letošnímu MS 2013 své věkové kategorie. Už v úterý na jih Moravy dorazili rovněž Norové, se kterými Češi změří síly v následujících dnech.

 

 

Dorostenecké reprezentaci chybí v Hustopečích pochopitelně Michal Kasal (na snímku v diskuzi ze svým loňským zuberským spoluhráčem Martinem Stržínkem) - ten si včera poprvé zažil atmosféru utkání mužské reprezentace. Foto: A. Wipf.
 

 

První přátelský duel ale pod vedení Jiřího Mičoly čeští dorostenci absolvovali včera, kdy podlehli o pět branek Egyptu. „S výsledkem pochopitelně nemůžu být spokojený, ale jsou to pro tým cenné zkušenosti. Tihle kluci mají potenciál, ale chybí jim právě mezinárodní zkušenosti,“ řekl včera večer Jiří Mičola. Ten se musí obejít bez několika hráčů, včetně „dvou věží“, více než dvoumetrových mladíků a obranných pilířů z minulé sezóny, Michala Kasala a Dalibora Mynáře. „Mynář má studijní povinnosti, Kasal si odbyl premiéru v seniorském týmu, máme ale také některá zranění, ale i to je zároveň příležitost ozkoušet nové hráče, jako je gólman Chaloupka nebo náchodský Pich. To je v případě přípravných duelů možné chápat taky jako výhodu,“ dodává Mičola.

 

Nominace - dorostenci ČR, Hustopeče 3. - 6. dubna 2013

 

 

V prvním utkání srazu tedy Češi na své africké soupeře nestačili, a podlehli jim o pět branek 27:32. Se svými nadcházejícími norskými protivníky se dobře znají i z dorosteneckého evropského šampionátu 2012, který hostilo Rakousko. Tam jim sice český celek výrazně podlehl - celkově se ale neprezentoval rozhodně špatnými výkony, i když do první desítky nakonec nepronikl. Větší zklamání zažili v Rakousku pravě Seveřané, které obsadili až 9. místo a ze základní skupiny také nepostoupili. Zájem Norska, které ale na MS proniklo, absolvovat část přípravy před letošním světovým šampionátem právě v České republice je tím nejlepším důkazem, že nejmladší česká reprezentace svou hrou experty i soupeře zaujala a získala si určitý respekt.

 

 

Norové dorazili do Hodonína s týmem, který má před sebou v létě MS své věkové kategorie.
 


 


Souhrnný článek o prvním reprezentačním srazu dorostenecké reprezentace házenkářů v roce 2013
přineseme počátkem příštího týdne.