EURO 2018
EURO  2018

Házená v TV

14. 12. 2018 17:30 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: 1. semifinále
14. 12. 2018 21:00 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: 2. semifinále
16. 12. 2018 14:00 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: O 3. místo
16. 12. 2018 17:30 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: Finále
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
2.2.2013 otevřeno: 1598 x

Mladíky v Břvích vystřídaly dorostenky

I dorostenecké reprezentantky na sobě tvrdě pracují. Blíží se jim veledůležitá březnová kvalifikace, a tak uplynulý týden strávily se svým realizačním týmem v Břvích.


Nejmladší české reprezentantky se sešly v pondělí 28. února v házenkáři oblíbeném sportovním areálu Břve. „Družstvo dívek čekala tréninková zátěž v podobě osmi tréninkových jednotek a jednoho neoficiálního přátelského utkání s juniorkou Slavie,“ řekl vedoucí družstva Petr Weisenbilder.


Toto přátelské utkání hráčky vyhrály. Cílem soustředění ale podle vedení družstva bylo hlavně zopakování a zdokonalení všech herních činností jak v obranné tak i útočné fázi hry, práce na herních činnostech jednotlivce a tmelení kolektivu. „Tentokráte jsme se více zaměřili na obranný systém 0:6. Vyzkoušeli si varianty útoku jak na vysunutou, tak i na zataženou obranu. Zopakovali jsme si hru v oslabení a přesilovku. Zkrátka bylo toho dost,“ popisoval náplň Weisenbilder.


Hráčky si ale potřebovaly i odpočinout a zregenerovat a tak si užily i jeden zábavný večer plný soutěží. „Tento večer se vryl do paměti všech účastníků soustředění a považujeme ho za velmi povedený. I zde jsme ukázali, že tým tvoří jeden celek, v kterém bude velká síla. A tuto sílu jsme si mohli otestovat právě ve středečním utkání proti juniorkám Slavie. Vítězství nás těší, ale ještě více nás těší předvedený výkon, bojovnost a nasazení,“ vyznal se Weisenbilder.

 

Dorostenecký výběr - naděje české házené.


Celkově vládne v týmu spokojenost, nejen s výkony předvedenými v přípravě. „Většina dívek udělala od posledního srazu zase kus práce. Na trénincích a v zápase předváděly soustředěné výkony a ve volném čase tvořily ucelený a dobře šlapající kolektiv,“ pochvaluje si soustředění vedení týmu a svým svěřenkyním děkuje za předvedené výkony. Fanoušky pak tým zve na svá přípravná i kvalifikační utkání


Vrcholem nejbližších měsíců je pro mladé házenkářky kvalifikace na ME. Tu sehrají v domácích podmínkách a soupeřkami jim budou házenkářky Azerbajdžánu, Turecka a Rumunska. Do té doby sehrají dorostenky ještě přípravné utkání se sousedními výběry – Rakouskem a Slovenskem.


Přípravná utkání:
12. 3. Česko - Slovensko (Otrokovice)
18. 3. Rakousko - Česko (Vídeň)
19. 3. Česko - Rakousko (Hodonín)

Kvalifikace o postup na ME (Hodonín):
22. 3. Česko - Azerbajdžan
23. 3. Česko - Turecko
24. 3. Česko - Rumunsko


Nominace na soustředění:
NEUBERGEROVÁ Kristýna (DHC Slavia Praha), KOTALÍKOVÁ Adéla (Sokol Písek), HILLEBRANDOVÁ Michaela (DHK Loko Liberec), KŘÍČKOVÁ Monika (HC Zlín), DIVÍLKOVÁ Tereza (J. Otrokovice), FRYČÁKOVÁ Vendula (DHK Zora Olomouc), SATRAPOVÁ Alexandra (J. Havlíčkův Brod), ZACHOVÁ Dominika (DHC SVŠ Plzeň), GALUŠKOVÁ Veronika (DHC SVŠ Plzeň), DRAGOUNOVÁ Eliška (DHC SVŠ Plzeň), CHLUPOVÁ Jana (TJ Sokol Kobylisy), KOLÁŘOVÁ Michaela (HC Zlín), KRATOCHVÍLOVÁ Hana (Velké Meziříčí), JEŘÁBKOVÁ Markéta (HC Plzeň), KORDOVSKÁ Kamila (Sokol Kobylisy), KUČEROVÁ Michaela (HC Zlín)