EURO 2018
EURO  2018

Házená v TV

14. 12. 2018 17:30 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: 1. semifinále
14. 12. 2018 21:00 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: 2. semifinále
16. 12. 2018 14:00 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: O 3. místo
16. 12. 2018 17:30 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: Finále
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
25.1.2013 otevřeno: 2826 x

Nejmladší česká reprezentace dnes opouští Břve

Další akci má za sebou dorostenecká reprezentace ČR, vedená Petrem Babákem. Mladíci opět potvrdili pracovitost a poctivý přístup. Přidána FOTOGALERIE.

 

České dorostence čeká v letošní sezóně pouze pozice jednoho z náhradníků MS příslušné věkové kategorie, a tak se může tým, jehož dlouhodobě největší hvězdou je Michal Kasal, aktuálně působící ve španělské Barceloně, soustředit na další souhru a ozkoušení několika nových tváří. V Břvích právě Kasal chyběl, stejně jako další stabilní členové kádru, plzeňský střelec David Bičiště a zuberský pivot Jakub Douda.

 


Mynář bez druhé věže. Dalibor Mynář je jednou "z věží" středu obrany reprezentačního týmu dorostenců. V Břvích se musel obejít bez spolupráce s dalším dlouhánem, Michalem Kasalem.

 Fotogalerie ZDE

 

Naopak se tak mohli ukázat například Tomáš Mlotek, mladší bratr juniorské naděje Slavomíra Mlotka, připomenul se karvinský gólman Daniel Bartoň a příležitost dostali také lovosický střelecký talent Tomáš Barth nebo nejmladší účastník srazu, Vojtěch Klaus z Plzně. Někteří nominovaní hráči chyběli svým domovským klubům ve čtvrtfinálových bojích Českého poháru mužů. Nejcitelnější ztrátou byly absence Adama Reček v zápase jeho Kopřivnice proti Jičínu a Josefa Jonáše, bez něhož se musely obejít Lovosice v Brně.

 

 

Nominace dorostenecké reprezentace ČR, sraz leden 2013
post* jméno klub ročník
brankáři Daniel Bartoň Karviná 1994
  Petr Chalupa Kopřivnice 1994
křídla Tomáš Barth Lovosice 1995
  Dominik Čurda Jičín 1994
  Michal Hub Zubří 1994
  Tomáš Kolc Jičín 1994
  Paululík Michal Karviná 1994
  Poloz David Zlín 1994
spojky Marek Bukovský Kopřivnice 1995
  Josef Jonáš Lovosice 1994
  Tomáš Mlotek Karviná 1994
  Dalibor Mynář Frýdek-Místek 1994
  Adam Reček Kopřivnice 1994
  Tomáš Tomeš Jičín 1995
  Lukáš Václav Zubří 1994
pivoti Vojtěch Klaus Plzeň 1996
  Roman Pipasík Dukla Praha 1994

 * posty vycházejí z údajů v oficiální nominaci na akci

 

 

Stejně jako při poslední společné akci dorosteneckého národního výběru působil i tentokrát u týmu třetí trenér, Michal Tonar. Někdejší hráčská legenda (aktuálně stále působící v německých nižších soutěžích) vede mj. úspěšný tým plzeňských mladších dorostenců, kteří již druhým rokem suverénně dominují 1. lize.

 

 

Poctivý přístup hráčů a pohoda.  Atmosféru na dnes skončené akci si pochvaloval i Michal Tonar.

 

 

Od úterý do dnešního poledne absolvovali mladíci osm tréninkových jednotek a sehráli dva přátelské zápasy. Původně plánovaný program soustředění ve středočeských Břvích narušilo odřeknutí mezinárodních zápasů ze strany Maďarska. „Mrzí nás, že jsme neměli původní zápasový program a tak jsme odehráli dvě neoficiální utkání. I ty nám ukázali mnoho poučných věcí a myslím, že druhé utkání nám vyšlo a všichni z něj máme dobrý pocit,“ reagoval Babák na improvizovaný zápasový program v podobě měření sil se seniorskými prvoligovými týmy Jičína „B“ a pražského Chodova.

 

 

Zatímco ve středu proti Jičínu dorostenci nestačili tempu soupeře, včera s přehledem přehráli Chodov. „Chodov má dle mého názoru velmi dobrý tým, takže nás těší i čtvrteční výhra, i když pro nás vzhledem k charakteru utkání nebyly jejich výsledky tak důležité. Pozitivní bylo, s jakou chutí kluci hráli, a že se byli schopni poučit s předchozí prohry proti záloze Jičína a realizovat naše taktické pokyny,“ pochvaluje si Petr Babák, který od podzimu loňského roku působí rovněž v realizačním týmu seniorské reprezentace.

 

 

Poločasové pokyny. Trenéři Petr Babák a Jiří Mičola udělují taktické pokyny během poločasu přátelského utkání proti záloze extraligového Jičína.

 

 

Asistent Jiří Mičola pozitivně hodnotí z hlediska nasazení hráčů celé čtyřdenní soustředění. „Kluci odvedli kvalitní práci a ostatně stejnou zkušenost s nimi máme po celou dobu existence tohoto týmu. Nemuseli jsme řešit žádné disciplinární věci a pokud by nekrachl původní zápasový program mohl bych s tímto srazem vyjádřit úplnou spokojenost,“ hodnotí dnes zakončený sraz Mičola.