EURO 2018
EURO  2018

Házená v TV

14. 12. 2018 17:30 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: 1. semifinále
14. 12. 2018 21:00 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: 2. semifinále
16. 12. 2018 14:00 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: O 3. místo
16. 12. 2018 17:30 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: Finále
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
11.1.2013 otevřeno: 2872 x

Proti Norům vybojovali Češi vysoké vítězství a hala jim tleskala ve stoje!

Druhé utkání na January cupu dovedli Češi k vítězství. Už o poločase vedli nad Norskem o sedm branek, nakonec čeští reprezentanti zvítězili o jedenáct gólů! DOPLNĚNO: Komentář trenéra Hudečka, průběh zápasu a komentář Petra Štochla!!!

 

January Cup 2013

 

Česká republika - Norsko 34:23 (19:12)

 

„Dnešní utkání bylo diametrálně odlišné od včerejšího! Hráči nastoupili koncentrovaně s maximální bojovností a touhou po vítězství.“

 

Tak začal pozápasové hodnocení druhého vystoupení české reprezentace na severu Evropy trenér Jaroslav Hudeček. Češi výborně bránili a už v úvodu zápasu si vytvořili rozhodující náskok. „Všechno se odvíjelo od výborné obranné činnosti, za výbornou obranou pak velice dobře chytal Štochl a po zisku míčů jsme přecházeli do rychlých útoků, které se nám v tomto utkání mimořádně dařily. Postupně jsme svůj náskok navyšovali až na rozdíl devíti gólů. Soupeř i přes dva oddechové časy nedokázal náš tlak a sílu v postupném útoku zastavit,“ popsal průběh zápasu kouč.

 

Češi před dnešním utkáním provedli v sestavě taktickou změnu. „Od začátku jsme dali na střední spojku Filipa Jíchu a na levou spojku Pavla Horáka, takže jsme ještě zvýšili údernou sílu v postupném útoku. A opravdu se nám to vyplatilo. Filip Jícha na hřišti dominoval ve všech směrech a po zásluze byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání,“ řekl Hudeček.

 

 

Takhle bojoval na jaře 2011 ve zlínské hale Filip Jícha proti norské obraně. Češi tehdy zvítězili rozdílem tří gólů. Dnes bylo jejich vítězství nad Seveřany o poznání jednoznačnější. Foto Deník/Matej Slávik

 

 

Ve druhé půli Češi pokračovali v tom, co předváděli v prvních třiceti minutách hry. Na hřiště se postupně dostali všichni hráči a každý z nich promluvil i do střeleckého zápisu. „Dali jsme pak už i šanci dalším hráčům, šedesát minut se nedá odehrát v jedné sestavě. Ale i hráči, kteří prostřídali, pokračovali v nasazeném tempu a agresivitě a odvedli maximální výkon, takže náš náskok pak ještě narostl,“ podotkl trenér.

 

S výsledkem i s výkonem tak v týmu panuje velká spokojenost. Vždyť diváci vystoupení českého týmu odměnili potleskem ve stoje! „S tímto utkáním můžeme být maximálně spokojeni, od obranné činnosti přes rychlý i postupný útok. Výborný byl i výkon brankáře Petra Štochla, který měl dnes úspěšnost 49 procent, což hovoří za vše. Na závěr utkání nám dvě minuty ve stoje tleskala zaplněná hala. Diváci naše hráče zaslouženě ocenili za vynikající výkon, který dnes předvedli. Utkání se nám opravdu vyvedlo, věřme proto, že si to kluci odnesou i do dalších utkání. Třeba hned do toho nejbližšího proti Rakousku, které nás čeká v neděli po sobotním přesunu do Norska,“ uzavřel Hudeček.

 

V neděli od 17:00 se na závěr turnaje postaví českým reprezentantům výběr Rakouska.

 

Jaké očekávání má od tohoto utkání brankář Petr Štochl a jak hodnotí dnešní výkon družstva?

 

 

Komentář Petra Štochla: „Po včerejším utkání, které se nám nevyvedlo, jsme dnes předvedli, že dokážeme velmi dobře hrát házenou, dodržet taktiku v obraně i v útoku a neslo to ovoce. Svoje statistiky moc nesleduji, je pro mě podstatné, jestli funguje spolupráce s obranou, jestli obrana a já neděláme chyby. A dnes obrana fungovala velmi dobře. Norsko je kvalitní tým a vítězství nad takovým týmem, byť nebyl úplně kompletní, se cení a dá se na něm stavět. Každá taková výhra, navíc ještě v téměř „domácím“ prostředí, protože hala fandila Skandinávcům, nám vlévá energii do žil a můžeme získat trochu víc sebevědomí. Švédové i Norové tady byli s velmi mladými týmy, které jsou vynikající. Hráči jsou velmi dobří a hrají spolu dlouho, od juniorských výběrů. Ale nevyvarují se výkyvům. To o Rakušácích neplatí. Jejich tým je tady prakticky kompletní a velmi kvalitní. Takže od nich očekávám trochu taktičtější hru, než od našich dosavadních soupeřů a očekávám velmi vyrovnané utkání".


 

 

Sestava a branky týmu České republiky:

Štochl, Mrkva - Motl 4/2, Jícha 6/1, Horák 4, Stržínek 2, Jurka 1, Juříček 4, Hrstka 1, Vraný 3, Kubeš 2, Sklenák 1, Zdráhala 2, Číp 2, Šulc 2

 

Další výsledky turnaje:

Čtvrtek:

Švédsko - Česká republika 32:26

Norsko - Rakousko 32:34

Pátek:

Švédsko- Rakousko 31:28