EURO 2018
EURO  2018
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
10.1.2013 otevřeno: 2052 x

Češi prohráli se Švédy o šest branek

Neproměněné šance stály českou reprezentaci lepší výsledek v úvodním zápasu January Cupu proti domácím stříbrným medailistům z LOH v Londýně. Švédsku podlehla 26:32 (10:17).

 

Český tým po dvou dobrých výkonech v okleštěné sestavě proti (Polákům a Maďarům) nastoupil už téměř kompletní v Uppsale proti domácím Švédů, a přestože si v přechodové fázi i ve hře na postavenou obranu dokázal vytvářet dobré střelecké příležitosti, nedokázal být produktivní. V první půli naši vystřelil na branku soupeře 31 střel (!), ujala se však pouhá desítka a to byl hlavní důvod proč Švédové trvale navyšovali své vedení a do šaten odcházeli se sedmibrankovým náskokem (17:10).

 

David Juříček s Pavlem Horákem byli na české straně největšími střeleckými postavami dnešního zápasu.
Obdobně jako na EURO 2012 však Češi na Švédy nestačili. Foto: A. Wipf.

 

 

 

Po přestávce naši házenkáři začali proměňovat a důrazná obrana dirigovaná Kubešem dostávala soupeře stále pod větší tlak. Resultovalo z toho snížení až na rozdíl dvou branek. Dotáhnout se ale našim hráčům nepodařilo a koncovku zápasu už soupeř kontroloval. „Je škoda, že jsme za stavu 24:22 pro Švédy udělali nějaké technické chyby, byť jsme v tomto ohledu odehráli disciplinovaný duel. Mrzí nás ale především první půle, v níž naše sedmibrankové manko neodpovídalo předvedené hře a byli jsme trestáni za nízkou úspěšnost střelby,“ litoval po utkání trenér Hudeček, který věří, že bude po zítřejším zápase proti Norsku poprvé v tomto kalendářním roce slavit výhru. „Chceme pochopitelně zkoušet věci, sehrávat se, ale do každého utkání jdeme s cílem zvítězit a jsem přesvědčen, že dnešní po výsledkové stránce nevydařený zápas zítra napravíme,“ doplňuje odhodlaně Jaroslav Hudeček.
 

 

 

V dnešním duelu se střelecky výrazně prosadil David Juříček, který byl vyhlášen nejlepším českým hráčem utkání. Jeho osm zásahů bylo po střelecké stránce jeho nejlepším reprezentačním představením od listopadu 2007, kdy stejným počtem branek přispěl k výhře 29:27 nad Islandem.

 

 

Švédsko – ČR 32:26 (17:10)
Sestava a branky ČR: Štochl, Mrkva, Petržala – Juříček 8, Horák 6, Jícha 4, Stržínek 3, Motl 3/1, Zdráhala 2, Vraný, Hrstka, Jurka, Číp, Šulc, Sklenák a Kubeš


 

Zápas ČR - Norsko startuje zítra od 21.00 hod. ve švédském Västerås.