2020 Women´s EHF EURO
Házenkář sezony 2019/2020
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
5.1.2013 otevřeno: 1796 x

Junioři zvládli další krok k postupu na MS, proti Finům ale měli na mále

Druhý zápas kvalifikačního turnaje čeští mladíci zvládli, i když s menší grácií než včerejší utkání. Německo zvítězilo nad Rakouskem 35:29 a zítra se s domácími Němci Češi poperou „o všechno“.

 

 

Kvalifikační turnaj o postup na MS 2013:

 

Česká republika – Finsko 28:27 (16:12)

„Radovat se můžeme jenom ze zisku dvou bodů, nikoliv z výkonu.“ Tak začal pozápasové hodnocení trenér Pavel Farář. „Přestože jsme hráče nabádali k tomu, aby soupeře nepodcenili, protože Finové nejsou špatný tým, přesně toto podcenění přišlo. Už včera, když Němci prostřídali, bylo cítit, že Finové házenou umí a individuálně jsou na tom velmi dobře. Začali jsme s podstatně menší koncentrací hlavně v obraně. Začátek utkání byl tak velmi vyrovnaný, dokonce se soupeř dostával často do vedení, my jsme stále dotahovali. Naštěstí asi v polovině poločasu jsme zagresivnili obranu, začali jsme získávat míče, něco dochytávali brankáři, z toho jsme dávali góly a dokázali jsme do poločasu odskočit,“ okomentoval první půli trenér. Junioři odcházeli do šaten za stavu 16:12.


Druhý poločas začali Češi docela dobře. „Pokračovali jsme v tom, v čem jsme skončili. Odskočili jsme na stav 22:15 a vypadalo to, že je po zápase. I já sám jsem si tomu věřil. Bohužel se stalo to, co je nám blízké. Hráči pod tlakem toho, že vedeme o sedm gólů, polevili. Hlavně v koncovce. Přestali jsme proměňovat vyložené šance a soupeř toho využíval. Polevili jsme koncentraci v obraně a soupeř se přiblížil. Dá se říct, že koncovku jsme zvládli opravdu se štěstím. Stále jsme sice hájili jednobrankový náskok, ale v samotném závěru jsme vedli jen o gól a soupeř byl u míče. Oni hráli v sedmi, bez brankáře, naštěstí nepřesná přihrávka na brankoviště nám zachránila dva body,“ popsal dramatický závěr Farář.

 

Takové uvítání čekalo český juniorský výběr v Krefeldu.

Foto facebook Junior WM Qualifikation

 

Své svěřence proto příliš nechválí. „Musím bohužel přiznat, že tentokrát jsme vyhráli se štěstím. A musím složit poklonu finskému týmu, protože i za stavu 22:15 hru nepoložil a naopak bojoval až do konce. Finové ukázali, že pokud jim někdo dá tu šanci, tak ji umí využít,“ chválil soupeře český kouč.


V případě večerního vítězství Německa nad Rakouskem tak na sebe zítra narazí dva týmy s plným bodovým ziskem a mezi Českem a Německem se bude hrát o to jediné postupové místo z kvalifikační skupiny. „V tuto chvíli stále věřím, že pokud budeme hrát s takovým nasazením jako včera a přidáme k tomu zlepšený herní výkon, který bohužel zatím není u všech hráčů stabilní, tak můžeme postoupit. Ale bude to ohromně těžké a my se musíme vyvarovat našich obrovských často naivních školáckých chyb, protože proti takovému soupeři jako je Německo si je určitě nemůžeme dovolit!“ rozfoukává jiskřičku naděje Farář.

 

Sestava a branky České republiky: Pyško, Machalický – Šlachta, Petrovský, Škvařil 9, Šimůnek, Užek 3, Syřínek, Blecha 2, Krahulec 2, Babák 6, Tonar 3, Mlotek 1, Sýkora, Magrla 2, Petružela
Nejlepší střelci Finska: Ronnberg 13, Hellakovski 3, Koljonen 3, Tuominen 3, Makela 3
Sedmimetrové hody: 3/2 – 0/0, vyloučení: 3 – 3, rozhodčí: Vesovic, Mitrovic (MNE)

 

Omlouváme se za chybně uvedené statistiky. Škvařil je autorem 9 branek, nikoliv 4 a Užek 3, nikoliv 7.

 

Výsledek druhého utkání:

Německo - Rakousko 35:29 (20:14)

 

Poslední český zápas zítra proti Německu v 13:30 hodin
 

Takovou podporu mají domácí Němci v sobotním večerním zápase proti Rakousku. Pravděpodobně se takové kulisy dočkají zítra i čeští junioři v souboji s Německem, ve kterém možná půjde o postup!

Foto facebook Junioren WM-Qualifikation