EHF EURO 2020
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

24. 04. 2019 19:00 hod. ČT Sport
HC Dukla Praha - HCB Karviná
01. 05. 2019 19:00 hod. ČT Sport
HBC Ronal Jičín - Talent Plzeň NEBO Dukla Praha - HCB Karviná (v případě 4. utkání)
19. 05. 2019 12:50 hod. ČT Sport
CHANCE play off STRABAG Rail Extraligy: finále
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
4.1.2013 otevřeno: 1805 x

Kvalifikace na MS juniorů: Skvělý vstup Čechů do turnaje

Vítězstvím nad Rakouskem vstoupili Češi do kvalifikačního turnaje o postup na MS 2013. Domácí Němci rovněž zvítězili. Zítra čeká naše juniory Finsko.

 

Kvalifikační turnaj o MS 2013:

 

Česká republika – Rakousko 30:28 (13:11)

 

Junioři vstoupili do kvalifikačního turnaje v německém Krefeldu víc než úspěšně. Na úvod si poradili s výběrem Rakouska. Trenér Pavel Farář hodnotil utkání následovně: „Utkání bylo velmi vyrovnané. My jsme si díky lepší koncovce do poločasu dokázali vytvořit dvoubrankový náskok. Ve druhém poločase soupeř srovnal na 15:15, ale my jsme opět dokázali odskočit na rozdíl až pěti branek. Potom nám ale zase trošku docházela střelba, trápili jsme se v útoku, dostávali jsme laciné branky a soupeři se opět dokázali dotáhnout na rozdíl jediného gólu. Ale my jsme to nakonec zvládli a těsně před koncem jsme vedli o čtyři branky, takže se dá říct, že závěr už jsme kontrolovali a bylo jasné, že vyhrajeme. Je škoda, že jsme neudrželi ten čtyřbrankový rozdíl, protože je možné, že se to všechno zamotá tak, že se nám to může hodit. Každopádně musím hráče moc pochválit za bojovnost. Kluci odevzdali opravdu všechno to, co se od nich čeká.“ Nejlepšími střelci byli sedmibrankoví Babák s Magrlou.


Družstvo také v podvečerním zápase vidělo, v jaké aktuální formě jsou jejich další soupeři – Německo a Finsko. Právě Seveřani budou zítřejším sokem českých mladíků. „Ohledně Finska se více méně potvrzuje to, co jsme se mysleli. Je to nejslabší soupeř. Nicméně i proti Němcům ukázali, že pokud Němci prostřídali a ztratili koncentraci, tak z deseti gólů byly najednou čtyři a v podstatě i Finové tak dokážou soupeře potrápit, protože hrají takovou pro nás nepříjemnou hru. Jsou trpěliví. Nebude to pro nás jednoduché, ale věřím, že to zvládneme,“ hodnotí zítřejšího soupeře trenér Farář.

 

Sestava a branky České republiky: Pyško, Machalický – Petrovský 2, Šlachta, Škvařil 2, Šimůnek, Užek 1, Syřínek, Belcha 2, Krahulec, Babák 7, Tonar 4, Mlotek 4, Sýkora, Magrla 7, Petružela 1
Nejlepší střelci Rakouska: Breg 8, Zivkovic 6, Juric 4
Sedmimetrové hody: 3/3 - 5/4, vyloučení: 6 (ČK Petrovský) – 8, rozhodčí: Harabagiu, Scanescu (ROU)


Další výsledky:
Německo – Finsko 37:27

Příští utkání:
Česká republika – Finsko 16.00 hodin 5. 1. 2013