EHF EURO 2020
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

24. 04. 2019 19:00 hod. ČT Sport
HC Dukla Praha - HCB Karviná
01. 05. 2019 19:00 hod. ČT Sport
HBC Ronal Jičín - Talent Plzeň NEBO Dukla Praha - HCB Karviná (v případě 4. utkání)
19. 05. 2019 12:50 hod. ČT Sport
CHANCE play off STRABAG Rail Extraligy: finále
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
4.1.2013 otevřeno: 2221 x

Od Slováků porážka o osm branek: Zasloužená, říká kouč Hudeček

Špatná hra spojek a zakřiknutost hráčů, kteří dostali příležitost ukázat se na mezinárodní scéně. Tady vidí trenér Hudeček hlavní důvody poměrně vysoké porážky, kterou českému výběru na úvod Novoročního turnaje uštědřil tým Slovenska.

 

Novoroční turnaj 2013:

 

Česká republika – Slovensko 22:30 (12:14)

 

Tradiční Novoroční turnaj, na kterém se pravidelně na přelomu roku utkávají středoevropské házenkářské týmy Polska, Slovenska, Maďarska a Česka, přičemž se v pořadatelství turnaje pravidelně střídají, otevřel československý souboj. A domácím celek, který se pro tuto akci musel obejít bez většiny hvězdných opor, se hned na úvod dočkal vysoké porážky.


Hned úvod zápasu se Čechům vůbec nevydařil. Nástup Slováků nezachytili a hned ve druhé minutě prohrávali 0:3. Ani o pět minut později to nebylo o moc lepší, diváci v Brně viděli jen jednu branku, o kterou se ze sedmičky postaral Motl. Asi v půlce prvního poločasu se domácí reprezentanti zvedli. Několikrát skóroval Stržínek, i když výborně chytající slovenský brankář Štochl byl často proti střeleckým pokusům českých házenkářů.

Tomáš Sklenák patří k základním stavebním kamenům českého týmu. Dnes se trfil jen jedenkrát.

Foto Lubomír Stehlík/Brněnský deník Rovnost


Ve 20. minutě to bylo 7:10 a do poločasu stáhli Češi manko dokonce na jedinou branku rozdílu (11:12). Do šaten si ale přece jen odnášeli dvoubrankovou ztrátu. Slováci byli rychlejší, dravější a Čechy snadno přehrávali. Výpadek domácích pak přišel především na začátku druhé půle, kdy se skóre změnilo z 14:16 na hrozivých 14:24! Tady střeleckou smůlu Česka protrhl až Buchta. Domácí se opět trochu zvedli a korigovali na 19:26. Slováci ale udrželi tlak až do konce a zvítězili nad českým výběrem jednoznačně 30:22.

 

Trenér Česka Jaroslav Hudeček: „Jednoznačně vidím důvod porážky v kvalitě hry spojek, které na slovenské straně byly daleko agresivnější, přímočařejší v tahu na bránu, jejich střelba byla daleko důraznější než naše takže. Druhým problémem byla nízká agresivita a malé nasazení našich hráčů. Chuť do hry vyzařovala ze slovenských hráčů mnohem více, než z těch našich. Naši hráči byli zakřiknutí, hledali jeden druhého, nevěřili si. Hlavně v obranné fázi jsme pak v řadě případů propadali a to se pak samozřejmě promítlo i do útoku. Naše hra byla komplikovanější, nebyl tam ten útočný tah. A když už jsme si vypracovali šance, řadu z nich jsme zahodili. Kvalita hry spojek a agresivita v obraně byly jednoznačně největšími slabinami naší dnešní hry. Utkání jsme nezvládli a prohráli jsme zcela zaslouženě. Osobně jsem Slovensko považoval za pro nás nejschůdnějšího soupeře, nad kterým bychom mohli zvítězit. Maďaři a Poláci jsou jednoznačně favority turnaje. Věřil jsem, že se se Slovenskem daleko víc popereme a že hráči, kteří dnes dostali šanci, na hřišti odvedou mnohem více práce. Teď je jen varujeme, že je čekají těžcí soupeři, kteří se připravují na mistrovství světa, jsou tady v plné síle. Bude to velice složité a naši hráči nesmí podlehnout panice po porážce, která byla jednoznačná a zasloužená. Přijeli jsme sem s tím, že musíme „obehrát“ hráče, kteří ty šance dřív nedostali a teď se oni musí poprat o své „místo na slunci“.“

 

Sestava a branky České republiky: Petržala, Mrkva – Bečvář 3, Jurka 1, Vraný 1, Motl 4, Šulc 1, Číp 1, Prachař, Kotrč 3, Sklenák 1, Horák, Stržínek 3, Zdráhala, Buchta 3, Dostalík 1


Nejlepší střelci Slovenska: Kucharik 6, Mažar 4, Guzy 4


Sedmimetrové hody: 4/3 – 1/1, vyloučení: 5 (ČK Prachař) – 4, rozhodčí: Kekes Csaba, Kekes Pal (HUN)

 

Česko-slovenské házenkářské legendy - stříbrní olympionici z LOH v Mnichově v roce 1972.

Foto Lubomír Stehlík/Brněnský deník Rovnost

 

Výsledek druhého zápasu dne

 

Polsko - Maďarsko 27:27 (14:12)


Tabulka Novoročního poháru 2013

 

  tým z v r p skóre b
1. Slovensko 1 1 0 0 30:22 2
2. Maďarsko 1 0 1 0 27:27 1
  Polsko 1 0 1 0 27:27 1
4. ČR 1 0 0 1 22:30 0