EHF EURO 2020
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

19. 05. 2019 12:30 hod. ČT Sport
Finále: Plzeň - Karviná, přímý přenos na ČT Sport
19. 05. 2019 17:00 hod. ČT Sport
Finále: Karviná - Plzeň - přímý přenos
19. 05. 2019 19:00 hod. TVCOM
Baník Most - Slavia Praha – přenos na 4 kamery s komentářem, vysíláno i na HBB TV ČT
26. 05. 2019 10:30 hod. ČT Sport
Finále: Plzeň - Karviná, živě na webu a HBB TV, záznam ve 22:50 na ČT Sport
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
3.1.2013 otevřeno: 2844 x

V Brně a Hodoníně se bude na co dívat!

Na jižní Moravu míří tradiční účastnici turnaje zemí Visegrádské čtyřky – v jakých přijedou sestavách? Přinášíme pro Vás aktuální soupisky českých soupeřů.

 

O komplikovaném zrodu české sestavy pro první reprezentační akci roku 2013 jsme již opakovaně informovali, naposledy v souvislosti s dodatečným povoláním náhradníka Michala Dostalíka. V předvečer startu Novoročního poháru přinášíme soupisky i dalších účastnických států turnaje.

 


Slovensko

 

Trenér David musel obdobně jako česká dvojice Haber-Hudeček řešit změny v původně nominované sestavě, a přestože nakonec do Brna a Hodonína nezamíří Peter Kukučka, Daniel Valo ani Peter Hrušovský, mohou se čeští diváci těšit na takové osobnosti slovenské házené, jakými jsou gólman evropských parametrů Richard Štochl, křídelník hvězdné Barcelony Martin Straňovský nebo střelecká stálice prešovského Tatranu Radoslav Antl.

 

Česko-slovenský duel, kterým letošní ročník Novoročního poháru odstartuje, ozvláštní účast stříbrných olympioniků z Mnichova 1972, a také posledního společného reprezentačního týmu mužů, který už po rozpadu federace přivezl sedmé místo z MS 1993 ve Švédsku. Zápas bohužel přes původně avizovaný přímý přenos nabídne Česká televize až ze záznamu, konkrétně ve 22.20 hod. na programu ČT Sport.

 

Sestava Slovenska pro Novoroční pohár 2013

brankáři: Richard Štochl (Čechovskí Medvedi/Rus.), Teodor Paul (FTC-PLER Budapešť/Maď.)

křídla: Martin Straňovský (FC Barcelona-Intersport/Šp.), Tomáš Urban (Grundfos Tatabánya KC/Maď.), Radoslav Antl (Tatran Prešov), Miroslav Volentics (ŠKP Bratislava)

spojky: Lukáš Kalafut, Marek Mikéci (oba HSG Varel-Friesland/Nem.), Pavol Polakovič (Octavio Pilotes Posada/Šp.), Gabriel Vadkerti (Csurgói KK/Maď.), Oliver Rábek, Vladimír Guzy (obaja Tatran Prešov), Ľubomír Ďuriš (HC Sporta Hlohovec), Ivan Kucharik (ŠKP Bratislava)

pivoti: Peter Dudáš (HC Sporta Hlohovec), Tomáš Mažár (Tatran Prešov)

 

 

 

 

Maďarsko

 

 

Sobotní soupeř českého týmu je jednoznačně nejúspěšnějším týmem tradičního měření sil středoevropských států a záhy před MS ve Španělsku bude opět aspirovat na vítězství. Čtvrtý celek z letošních LOH v Londýně míří na jih Moravy téměř v plné sestavě – z týmu, který na další úspěch pod pěti kruhy navázal výhrami v úvodních duelech kvalifikace o EURO 2014 chybí pouze Ferenc Ilyés.

 

Českým fanouškům se tak představí největší maďarské hvězdy - Gabor Czászár a především László Nagy. Dlouholetá opora Barcelony, která získala před Filipem Jíchou ocenění nejlepšího „Házenkáře světa“ (dle serveru Handball-Planet.com),  zamířila  v létě do Veszprému a na svém kontě má už 599 reprezentačních branek. Zajímavostí je, že hranici 600 reprezentačních branek nebude atakovat v Brně a Hodoníně sám – stejný počet zásahů jako 208 cm vysoká pravá spojka nasbíral v kariéře také hbitý Gergö Iváncsik (levé křídlo) a zmiňovaný Gabor Czászár se v maďarském dresu může pochlubit 586 góly.

 

 

Sestava Maďarska pro Novoroční pohár 2013

brankáři: Péter Tatai (Pick Szeged), Szilveszter Liszkai (Stiinta Bacau), Roland Mikler (Pick Szeged)
křídla: Attila Vadkerti (Pick Szeged), Gergö Iváncsik (MKB Veszprém KC), Gergely Harsányi (Grundfos Tatabánya KC)
spojky: Kornél Nagy (Dunkerque), László Nagy (MKB Veszprém KC), Milorad Krivokapic ( RK Cimos Koper), Gábor Grebenár (Csurgói KK), Gábor Ancsin (Pick Szeged), Barna Putics (Vfl Gummersbach), Gábor Császár (MKB Veszprém KC), Tamás Mocsai (TSV Honnover), Máté Lékai (Celje)
pivoti: Szabolcs Szöllösi (Csurgói KK), Szabolcs Zubai (Pick Szeged), Timuzsin Schuch (MKB Veszprém KC)

 

 

 

Polsko

 

Ze čtveřice účastníků tradičního klání se pouze Polsku podařilo v posledním desetiletí dokráčet až k některé z velkých medailí a v současnosti celá polská házená těží z návratu svých úspěšných hráčů do tamní nejvyšší soutěže. Nyní se síla soustředěná především v ambiciózních Kielcích představí na jihu Moravy.

 

Zápas českého výběru proti Polsku hostí v neděli dopoledne Hodonín a určitě si nenechte  ujít souboj našich házenkářů s celkem, který má ambice navázat již za několik týdnů na medailové úspěchy ze světových šampionátů! Branku Polska bude hájit někdejší IHF vyhlášený nejlepší házenkář světa Sławomir Szmal, na spojkách se představí taková esa jako Karol Bilecki, Krzysztof Lijewski nebo Bartlomiej Jaszka.

 

Sestava Polska pro Novoroční pohár 2013

brankáři: Sławomir Szmal (KS Vive Targi Kielce), Marcin Wichary (Orlen Wisła Płock)

křídla: Adam Wisniewski (Orlen Wisla Plock), Przemyslaw Krajewski (KS Azoty-Pulawy), Michal Chodara (Tauron Stal Mielec), Robert Orzechowski (MMTS Kwidzyn), Michal Bartczak (MKS "Zaglebie" Lubin)

spojky: Krzysztof Lijewski (KS Vive Targi Kielce), Bartlomiej Jaszka (Füchse Berlin), Mariusz Jurkiewicz (BM Atletico Madrid), Michal Kubisztal (Orlen Wisła Płock), Karol Bielecki (KS Vive Targi Kielce), Marek Szpera (Tauron Stal Mielec), Michal Jurecki (KS Vive Targi Kielce), Maciej Pilitowski

pivoti: Kamil Syprzak (Orlen Wisla Plock), Bartosz Jurecki (SC Magdeburg)

 

 

 

 

Přijďte osobně podpořit český tým nebo se jen bavit špičkovou házenou!

 

Informace o vstupenkách a přímý link na jejich prodej naleznete ZDE.