EURO CROATIA 2018
EURO CROATIA 2018
Global Collect
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
29.12.2012 otevřeno: 2581 x

Junioři se chystají na těžkou kvalifikaci v Německu

Junioři mají za sebou poslední přípravu před kvalifikačními boji o MS! Čeká je těžká skupina a postoupit může jen jeden. Družstvo navíc trápí řada zranění. Přesto družstvo věří v úspěch.

Finální přípravu na kvalifikaci na letní mistrovství světa mají za sebou junioři. Svěřenci trenéra Pavla Faráře se sešli hned po Štěpánu v Hustopečích u Brna, kde je čekalo kromě důkladné přípravy na kvalifikační soupeře i přátelské měření se slovenským výběrem. „Místo jsme volili právě s ohledem na dvě domluvená utkání proti reprezentaci Slovenska. Hned 27. prosince jsme absolvovali jednu tréninkovou jednotku, další druhý den dopoledne a odpoledne jsme již sehráli první utkání proti reprezentaci Slovenska,“ popsal náplň soustředění trenér českého výběru Pavel Farář.


Druhý zápas sehráli junioři v sobotu dopoledne. Hned po obědě se pak tým rozjel k domovům, porotože hned na Nový rok ve čtyři hodiny odpoledne se družstvo opět setká v Břvích u Prahy, odkud pak vyrazí do německého Krefeldu. „Tam bychom měli být 3. ledna kolem poledne. Večer ještě budeme trénovat, další den dopoledne také a pak už nás čeká první utkání proti Rakousku,“ popsal další program družstva trenér Farář. Jako další soupeř čekají české juniory příští sobotu házenkáři Finska, v neděli potom domácí německý výběr.

 

Leoš Petrovský v letošní sezóně hájí barvy aktálně vedoucího týmu extraligy Plzně. Talentovaný pivot bude bojovat v juniorském výběru o další úspěch, postup na MS!

Foto Hynek Sladký


Na kvalifikaci budou Českou republiku reprezentovat hráči, kteří byli na soustředění v Hustopečích. Jedinou výjimkou je Škvařil, který byl z vážných důvodů ze soustředění omluven. „Bohužel máme problém na postu levé spojky, kde chybí Vocásek a Konšel. Další zraněný je Zeman. Všichni tito hráči patřili do základního kádru,“ neskrýval zklamání z oslabení týmu Farář.

 

Stejně jako Petrovský, i Tonar (číslo 22) oslavil před Štědrým dnem skvělý výsledek svého týmu. Ani pro něj tím ale letošní házenkářský rok neskončil a neodpočine si ani příští týden.

Foto Hynek Sladký 

 

Proti slovenskému výběru si junioři vyzkoušeli, jak se jim povede bez těchto opor. „Náplní obou tréninků v Hustopečích bylo opakování kombinací a nácvik některých variant bez zmíněných hráčů a vylepšování obranných systémů. V obou utkáních proti Slovensku jsme si pak některé tyto věci mohli vyzkoušet. V prvním utkání jsme praktikovali obranu 0:6, ve druhém pak padesát minut obranný systém 1:2:3 a na konci opět 0:6. V obou utkáních jsme zvítězili,“ popsal zápasy kouč.

 

V obou utkáních si čeští reprezentanti dokázali vytvořit až sedmibrankový náskok. „Vždy jsme ale zbytečnými technickými chybami nebo nepřesnou koncovkou dali soupeři možnost dotáhnout až na dvě branky. Pozitivum je, že jsme toto dokázali vždy opět zvládnout a utkání jsme kontrolovali,“ vyzdvihnul chyby i klady ve výkonu svých svěřenců Farář.

 

Závěrem svému týmu děkuje. „Všichni hráči, kteří nominaci akceptovali, zaslouží veliké poděkování a pochvalu za přístup a nasazení jak v tréninku, tak v utkáních. Dokázali, že jejich nominace byla oprávněná. I když víme, že naše skupina je velmi těžká a bude z ní jen jeden postupující, hráči nám dokázali, že pro postup chtějí udělat maximum. Doufám, že budeme mít i trochu štěstí a že na mistrovství světa pojedeme právě my,“ zadoufal zkušený trenér.

 

Brankář Vít Pyško v extralize bojuje proti reprezentantovi Motlovi. Příští týden obleče reprezentační dres sám.

Foto Patrik Pátek 

 

Hráči, kteří absolvovali soustředění v Hustopečích u Brna a jsou nominováni na kvalifikaci:
Machalický David (HCB Jičín), Pyško Vít (SKP Frýdek-Místek), Petružela Jan (HC Zubří), Sýkora Miloslav (HK Lovosice), Blecha Jan (SSK Talent 90 Plzeň), Šlachta Petr (HC Zubří), Petrovský Leoš (SKP Frýdek-Místek), Užek Jan (HCB Karviná), Magrla Petr (TJ Cement Hranice), Syřínek Jan (HC Dukla Praha), Krahulec David (SK Velká Bystřice), Mlotek Slavomír (HCB Karviná), Babák Tomáš (HBC Jičín), Šimůnek Ondřej (HC Dukla Praha), Tonar Michal (SSK Talent 90 Plzeň), Škvařil Milan (HBC Ballingen, GER).

 

Česká republika – Slovensko 25:23 (9:8)
Sestava a branky: Machalický, Pyško - Blecha 2, Petružela 0, Sýkora 1, Magrla 0, Syřínek 0, Krahulec 3, Užek 0, Petrovský 8, Šlachta 1, Babák 5, Mlotek 2, Tonar 2, Šimůnek 1

 

Česká republika - Slovensko 32:28 (15:12)
Sestava a branky: Machalický, Pyško - Blecha 3, Petružela 4, Sýkora 3, Magrla 7/3, Syřínek 1, Krahulec 1, Užek 1, Petrovský 3, Šlachta 1, Babák 2, Mlotek 3, Tonar 2, Šimůnek 1
 

 

Kvalifikační zápasy evropské části se odehrají turnajově od 4. do 6. ledna 2013. 

Skupina 1: Slovinsko, Island, Nizozemsko, Ukrajina (hostí Nizozemsko)
Skupina 2: Švédsko, Portugalsko, Maďarsko, Belgie (hostí Maďarsko)
Skupina 3: Dánsko, Srbsko, Slovensko, Řecko (hostí Slovensko)
Skupina 4: Německo, Česká republika, Finsko, Rakousko (hostí Německo)
Skupina 5: Norsko, Francie, Černá Hora, Estonsko (hostí Černá Hora)
Skupina 6: Švýcarsko, Polsko, Bělorusko, Itálie (hostí Bělorusko)
Skupina 7: Rusko, Turecko, Izrael, Rumunsko (hostí Rumunsko)

Dva týmy postupují ze skupin 1 a 2, jeden tým ze skupin 3 až 7.