EURO CROATIA 2018
EURO CROATIA 2018
Global Collect
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
21.12.2012 otevřeno: 3610 x

Soupiska ČR na Novoroční pohár

Závěr náročného podzimu se sebou přinesl řadu zranění, a tak se český celek představí v okleštěné sestavě. Šanci dostanou Petržala, Buchta, Stržínek, Kotrč nebo Zdráhala.

 


Sestavení soupisky pro první akci mužské reprezentace v roce 2013 bylo pro trenérskou dvojici Vladimír Haber – Jaroslav Hudeček hodně komplikované. Kvůli zranění se omluvili hráči ze zahraničí i české extraligy. „Martin Galia se potýká s vleklými zdravotními problémy, které ho částečně limitují v klubu, kotník Pavla Horáka zlobí od listopadu, achilovka trápí Lojzu Mráze a Filip Jícha má vedle svého enormního vytížený navíc poraněný sval v ruce. Omluvil se nám i Kamil Piskač, který jde na dlouho plánovaný lékařský zákrok,“ vypočítává kouč Haber jen některé problémy při sestavování nominace.

 

 

Jiří Motl zažíval v minulých sezónách srazy reprezentace jako jediný hráč z české nejvyšší soutěže. Na Novoročním poháru se
v Brně a Hodoníně představí dalších pět extraligových házenkářů - přijďte je podpořit, stejně jako celý český výběr! 
Celodenní vstupné (na dvouzápasový program) je pouhých 80 Kč!  

 

 

Šanci tak při zmíněné marodce dostanou hráči, kteří se v posledních letech dosud pohybovali pouze mezi náhradníky a na příležitost v "A" týmu dlouho čekali, jako Lukáš Buchta, Ondřej Zdráhala, hranický střelec Martin Stržínek nebo dvojice hráčů pražské Dukly, Tomáš Petržala a Milan Kotrč.

 


Byla by to ideální příležitost ozkoušet na seniorské úrovni také některé mladíky, ale juniorský tým má v příslušném termínu klíčový kvalifikační turnaj v Německu, takže priority byly jasné,“ říká trenér Jaroslav Hudeček a má na mysli má především Tomáše Babáka, který přes svůj útlý věk již druhou sezónu výrazně vyčnívá v Tipgames extralize a v juniorské kategorii předvádí na mezinárodní scéně výborné výkony.
 

 

Český celek sehraje na jihu Moravy tři duely ve třech dnech a trenéři doufají, že ve zbytku ligového herního programu pro ně nepřijde nějaká další zpráva o zranění. „Hodně hráčů je v aktuální nominaci z Francie a budeme doufat, že odtamtud ani z Německa, Slovenska a českých palubovek nepřijdou další nepříznivé zvěsti,“ doplňuje závěrem Vladimír Haber.


 

Reprezentace ČR – Novoroční pohár 2013 (nominace)

 

brankáři: Mrkva Tomáš (Göppingen, GER), Petržala Tomáš (Dukla Praha)

křídla: Motl Jiří (Lovosice), Kotrč Milan (Dukla Praha), Jurka Miroslav (Zubří), Číp Tomáš (Prešov, SVK)

spojky: Zdráhala Ondřej (Považská Bystrica, SVK), Horák Radek (Nancy, FRA), Řezníček Tomáš (Istres, FRA), Bečvář Roman (Plzeň), Sklenák Tomáš (Eisenach, GER), Šulc Ondřej (Ivry, FRA), Stržínek Martin (Hranice), Buchta Lukáš (Angers Noyant, FRA)

pivoti: Prachař Martin (Bern Muri, SUI), Vraný Václav (Hamm, GER)

 


Informace o Novoročním turnaji nalezente ZDE.
 


Informace o prodeji vstupenek na Novoroční turnaj naleznete ZDE.