ČESKO - PORTUGALSKO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
17.12.2012 otevřeno: 1419 x

Červnové play-off o MS 2013 proti Islandu

Los závěrečné fáze kvalifikace o MS 2013 házenkářek přiřkl výběru trenéra Bašného nejčastějšího sparing-partnera uplynulého roku, celek Islandu.

 

Vrcholné akce příští sezóny se bude účastnit celkem 12 evropských týmů. Na EURO 2012 se k již postupujícímu Norsku a pořádajícímu Srbsku přiřadily Černá Hora a Maďarsko, zbylých osm týmů vzejde z kvalifikačního play-off, které bylo včera v Bělehradu nalosováno.

 

 

Na podzim se Islanďanky ukázaly na turnaji O štít města Chebu, kde je naše házenkářky přehrály 28:21 (13:10). Foto: A .Wipf.

 

 

Díky postupu ze základní skupiny EURO 2012 byly české házenkářky po letech opět nasazeny do prvního výkonnostního koše a narazit mohli na jeden z osmi týmů:

Ukrajina, Makedonie, Chorvatsko, Island (neúspěšné celky EURO 2012)
Slovensko, Turecko, Polsko, Nizozemí (vítězové kvalifikačních turnajů).

 

Nakonec se jejich soupeřkami staly Islanďanky, s nimiž sehrály v posledním roce nejvíce duelů (od konce listopadu 2011 celkem čtyři oficiální zápasy, v nichž dvakrát zvítězily). „Pro nás je Island velice známý soupeř. Není to určitě nejideálnější los, ale když se podíváme na některé jiné dvojice, musíme být za něj vděční, naše střetnutí naše budou otevřená,“ hodnotil výsledky bělehradského losování Jan Bašný.

 

 

Los play-off kvalifikace o MS 2013 házenkářek
týmy
Turecko - Dánsko
Island - Česká republika
Makedonie - Španělsko
Nizozemí - Rusko
Slovensko - Rumunsko
Německo - Ukrajina
Švédsko - Polsko
Chorvatsko - Francie

 


 

První zápasy play-off jsou na programu o víkendu 1. – 2. června 2013, odvety pak o týden později. Šampionát hostí od 7. do 22. prosince příštího roku opět Srbsko.