2020 Women´s EHF EURO
Házenkář sezony 2019/2020
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
4.12.2012 otevřeno: 1211 x

Odpolední EUROstřípky I.

Nedůvěra sázkařů, program dnešního dne, možnosti sledování utkání nebo další česká stopa v turnaji - přinášíme první z řady každodenních drobných zpráv týkajících se dění v Srbsku. ČEŠKY JEN V 15!

 

Těsně před zahájením programu prvního hracího dne proběhla v prostorách press centra Kombank Areny tisková konference za účasti prezidenta EHF, Jeana Brihaulta, na kterou již dorazil také náš fotozpravodaj Alex Wipf. „Vracíme se po necelém roce zpět do Srbska a musíme poděkovat srbké federaci za to, že v tak krátké době opět připravila turnaj, na který se těší všichni příznivci házené,“ řekl mimo jiné Jean Brihault v narážce na mužké EURO 2012 i odřeknutí pořadatelství ženského šampionátu ze strany Nizozemí.

 

Prezident EHF Jean Brihault při dnešní tiskové konferenci. Foto: A. Wipf.

 

Místní sázkové kanceláře vypsaly kurzy dnešních duelů až těsně před polednem a český celek je podle nich outsiderem dnešního střetnutí s Ukrajinou. Téměr totožně, ale ještě o chlup více, je Ukrajina favoritem v očích českých bookmakerů – v případě sázky na české hráčky a jejich podvečerní výhry budete brát více než trojnásobek vsazené částky.

 

 

Přímý přenos zápasů českého týmu startuje na stanici ČT Sport v 17.40 hod., ale tím dávka televizní házené nekončí! Na stanici Sport 1 můžete dnes od půlnoci sledovat rovněž s českým komentářem záznam utkání Německa se Španělkami a stejný přenos je reprízován i zítra od 12.00 hod.

 

 

Vzhledem k vysílacím právům televizních stanic nebude možné v Čechách sledovat utkání turnaje na youtubovém kanálu EHF, na kterém budou vysílány všechny zápasy evropského šampionátu. Naleznete na něm ale zajímavé reportáže a sestřihy z dílny svérázného islandského reportéra Toma Ó Brannagáina. Český fanoušek se tak dostane „pouze“ ke stejnému typu videí tohoto kanálu, jako v případě lednového mistrovství mužů.

 

 

Naše házenkářky nejsou jedinými českými reprezentanty, kteří zasáhnou do dnešního programu EURO 2012. Od 20.15 hod. bude v Novim Sadu utkání Skupiny C mezi Chorvatskem a Maďarskem řídit dvojice českých rozhodčích Jiří Opava – Pavel Válek. Mužské páry tvoří polovinu z tuctu rozhodcovských dvojic nominovaných pro utkání turnaje a zkušená tuzemská dvojice svou nominací opět dokazuje, že čeští sudí mají v házenkářské světě dobré jméno.

 

A zpráva nejaktuálnější a pro české fanoušky nejdůležitější - české hráčky dnes nastoupí pouze v patnácti hráčkách. Hana Kutlvašrová pro aktuální zdravotní stav nebude moci zasáhnout do zápasu s Ukrajinou a sedmnáctou hráčku výběru, Dominku Seluckou nelze v této fázi "dopsat" na soupisku.