2020 Women´s EHF EURO
Házenkář sezony 2019/2020
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
3.12.2012 otevřeno: 1166 x

Proti Ukrajině i se Šterbovou!

České reprezentantky si záhy po svém příletu do Bělehradu ozkoušely prostředí Kombank Areny, kde je v úterý čeká úvodní zápas EURO 2012 proti Ukrajinkám. Nastoupí do něj i Helena Štěrbová!


Štěrbová od interligového duelu se Slavií (v rámci 10. kola WHIL) zápolí se zraněním kotníku, ale do patrně klíčového duelu základní skupiny bude trenérům Bašnému a Polozovi k dispozici. Není jedinou jejich svěřenkyní maximálně využívajících služeb lékaře Karla Harvánka a fyzioterapeuta Rostislava Mikela. Nedělní přípravný zápas s Islandem vynechala pro bolest kolena nejzkušenější česká reprezentantka Petra Vítková, stejně jako Klára Černá, kterou pro změnu trápí bolesti zad. Všechny opory českého výběru ale budou zítra připraveny začít psát po osmi letech absence na vrcholných akcích novou kapitolu české házenkářské historie. „Pro úspěch na šampionátu musíme předvést výkon na hranici svých možností, to víme a potvrdily nám to nejen poslední přípravné zápasy v Kyjevě a proti Islandu. Věřím ale, že i přes ty zdravotní problémy máme na to, o postup se poprat. Ikdyž ve skupině s domácí reprezentací a suverénním Norskem nemáme vůbec jednoduchou situaci,“ hodnotí vyhlídky týmu Jan Bašný.

 

 

Ze sedmnáctky hráček, které přicestovaly do Srbska tak zbyl při nominaci Štěrbové „černý Petr“ na Dominku Seluckou, pivotmanku mistrovské Poruby, která bude snažení svých spoluhráček sledovat pouze z hlediště svatostánku míčových sportů, který má kapacitu 20.000 diváků.

 

 

Trenér českého výběru zároveň cítí v Bělehradě určitou proměnu atmosféry v týmu, přestože podle něj hráčky netrpí zvýšenou nervozitou. „Aktuální emoce jsou jiné, to v každém případě. V kvalifikaci bych mluvil o určitém odhodlání. Odhodlání uspět, dokázat se po letech probojovat na některý z šampionátů, odhodlání přesvědčit sebe i okolí, že tento tým nelze podceňovat. Teď je naprostá většina hráček ve zcela nové pozici a je mnohem více cítit jisté očekávání,“ řekl v předvečer úvodního střetnutí na EURO 2012 Bašný.

 

 

Zápas České republiky s Ukrajinou odstartuje zítra v 17.45 hod. nejen snahy našich reprezentantek o postup do další fáze turnaje, ale i celé EURO 2012. V přímém přenosu jej vysílá Česká televize na televizním kanále ČT Sport.

 

 

České reprezentantky slavily v březnu ve Slovinsku postup na EURO 2012. To pro ně odstartuje 4. prosince v 17.45 hod. zápasem s Ukrajinou. Foto: A. Wipf.