2020 Women´s EHF EURO
Házenkář sezony 2019/2020
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
1.12.2012 otevřeno: 2127 x

Češky na EURO 2012 v sedmnácti hráčkách!

Po dnešním utkání za zavřenými dveřmi proti celku Islandu trenér Jan Bašný oznámil definitivní nominaci pro evropský šampionát. Nakonec do Srbska vyrazí o jednu hráčku více!

 

Utkání proti Islandu dnes Češky nezvládly tak dobře jako včerejší duel ve Zlíně. Seveřankám podlehly o sedm branek 23:30 (12:15), ale trenér nechal odpočívat vedle Štěrbové rovněž Černou, Vítkovou nebo Luzumovou. „Dnes jsme nestačili na soupeřky rychlostně a opět se nám nedařilo proměňovat šance, což nás brzdilo i na turnaji v Kyjevě. Výsledek je ovlivněný i tím, že jsme už šetřili některé klíčové hráčky,“ řekl po utkání trenér Bašný.

 

 

Ten měl dnes rovněž oznámit šestnáctku hráček, která poputuje na EURO 2012, ale nakonec do Bělehradu pocestuje o jednu hráčku více. „Jedná se o nestandardní situaci, ale chtěli jsme udělat maximum pro úspěch týmu a atmosféru, která v něm panuje,“ říká k rozšíření nominace prezident ČSH, Jaroslav Chvalný.
 

 

Z osmnáctky hráček absolvujících závěrečný kemp v Luhačovicích tak na vytoužený turnaj nepoputuje pouze třetí gólmanka Dominika Müllnerová z Mostu, která jako náhradnice zůstane připravená v Čechách. Tým odlétá do Bělehradu v pondělí z Vídně, až do této cesty se bude nadále připravovat v Luhačovicích.
 

 

Nominace ČR pro EURO 2012
 

brankářky: Raníková Barbora (DHK Zora Olomouc), Satrapová Lucie (DHC Slavia Praha)

křídla: Chrenková Romana (DHC Sokol Poruba), Salčáková Kristýna (HC Britterm Veselí nad Moravou), Knedlíková Jana (DHC Slavia Praha), Hrbková Michaela (DHC Sokol Poruba)

spojky: Martinková Hana (DHK Baník Most), Kutlvašrová Hana (DHC Slavia Praha), Luzumová Iveta (Mios Biganos, FRA), Poznarová Pavla (DHC Sokol Poruba), Černá Klára (DHC Slavia Praha), Štěrbová Helena (HC Britterm Veselí nad Moravou), Keclíková Kateřina (DHC Slavia Praha), Růčková Petra (DHK Baník Most)

pivotmanky: Vítková Petra (DHK Baník Most), Matoušková Iveta (EKS Start Erblag, POL), Selucká Dominika (DHC Sokol Poruba)