2020 Women´s EHF EURO
Házenkář sezony 2019/2020
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
30.11.2012 otevřeno: 1570 x

Luhačovický sraz začal

Poslední dva zápasy, čtyři tréninkové jednotky a řádka hodin taktické přípravy čeká na české reprezentantky před pondělním odletem do Srbska. Včera odpoledne jim začal poslední přípravný kemp ve známém moravském lázeňském městě.

 

Jak jsme již informovali, je na závěrečný sraz před šampionátem nominováno osmnáct hráček, z nichž se šestnáct vydá na EURO 2012. O definitivní nominaci rozhodne trenér Jan Bašný nejspíše po dnešním duelu s týmem Islandu, dalším z účastníků evropského šampionátu. Ten přijel na Moravu posílen o některé hráčky, které neabsolvovaly zářijový turnaj O štít města Chebu.

 

Zápas s Islandem není nikdy procházkou růžovým sadem. Své by o tom mohla vyprávět Pavla Poznarová, na snímku důsledně bráněna Ástou Birnou Guðmundsdóttir (O Štít města Chebu, září 2012). Foto: A. Wipf.

 

Sestava Islandu pro EURO 2012 a přátelské zápasy s ČR

 

 

Číslo dresu

Příjmení

Jméno

Klub

1

Ásmundsdóttir

Guðný Jenný

Valur

2

Knútsdóttir

Karen

Blomberg-Lippe (Něm.)

3

Pálsdóttir

Arna Sif

Aalborg (Dán.)

4

Stefánsdóttir

Þórey Rósa

Tvis Holstebro (Dán.)

5

Jónsdóttir

Rut

Tvis Holstebro (Dán.)

7

Bragadóttir

Rakel Dögg

Stjarnan

8

Sigurðardóttir

Stella

Fram

9

Skúladóttir

Dagný

Valur

13

Gunnarsdóttir        

Ásta Birna

Fram

14

Skúladóttir

Hrafnhildur

Valur

15

Stefánsdóttir

Hanna Guðrún

Stjarnan

17

Guðmundsdóttir

Anna Úrsula

Valur

20

Ragnarsdóttir

Jóna

Stjarnan

21

Þorgeirsdóttir

Hildur

Blomberg-Lippe (Něm.)

22

Pekaskyte

Ramune

Levanger (Nor.)

30

Haraldsdóttir

Dröfn

FH

 


Také Islanďanky čeká v Srbsku velice složitá skupina, v níž se utkají s Černohorkami, tedy letošními stříbrnými medailistkami z LOH v Londýně, Ruskami, které jsou jedněmi z hlavních favoritek celého EURO 2012, a Rumunkami, tedy bronzovým celkem posledního evropského šampionátu. Pro Island je to takové házenkářské dejá vu, jelikož před dvěma lety se v základní skupině střetl s Ruskem i Černou Horou (trio ve skupině doplňovaly Chorvatky).
 

 

Našim reprezentantkám přijel do Luhačovic ještě před přátelskými duely motivačně pomoci trenér Marian Jelínek, který letošní sezónu začínal na lavičce extraligových hokejistů Liberce a známý je především spoluprací s Jaromírem Jágrem. S českými házenkářkami se nesetkává poprvé, a přestože si jejich úspěchy poslední doby nikterak nebere za své, výsledky týmu sleduje a dělají mu radost. „Člověka v této práci žene dál především zpětná reakce, kterou tu cítím, a pocit, že něčím ze sebe pomáháte jiným dosahovat vlastních cílů,“ říká o své činnosti zkušený kouč, který za výběrem trenéra Bašného komplikovaně cestoval také v září do Chebu.

 

Trenér Marian Jelínek je i házenkářským fandům známý především díky působení v hokejovém prostředí. Dlouhodobě ale spolupracuje také s výběrem trenéra Bašného.
 

 

Po dnešním dopoledním tréninku a videopřípravě čeká náš tým ještě odpolední poprada a společná procházka, po které odjede z Luhačovic do Zlína, kde proběhne od 18.00 hod. první ze zmiňovaných přátelských zápasů. Do zlínské haly se tak Češky vrací přesně po sedmi měsících od úspěšného kvalifikačního duelu s Rakouskem. Fanoušci, kteří je nemají možnost před šampionátem osobně vyprovodit, budou moci utkání sledovat v přímém přenosu na internetovém sportovním kanále České televize (www.sportzive.cz).

 

 

Sobotní zápas v Luhačovicích už bude neveřejný a oběma týmům poslouží k modelaci různých herních situací. Využijte tedy DNES poslední možnosti vidět naše hráčky před turnajem, na který česká ženská házená čekala dlouhých osm let. Vstupenky budou k zakoupení přímo v hale Euronics a jejich cena je 80 Kč.