2020 Women´s EHF EURO
Házenkář sezony 2019/2020
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
26.11.2012 otevřeno: 2457 x

Proti Němcům o EURO 2014 v Brně!

Klíčový zápas o postup na mužský evropský šampionát bude na počátku dubna hostit Brno. Soupeř přijede bez jedné z největších hvězd, Uwe Gensheimera!

 

Počátek dubna bude klíčový pro mužskou reprezentaci, která se dvaktát během jediného týdne střetne s papírově největším favoritem kvalifikační skupiny, Německem. Jenže prohra Němců na domácí půdě s Černohorci zcela proměnila původní postupové propočty a český celek bude muset pro zachování svých šancí proti silnému soupeři bodovat!
 

 

Poslední vzájemný duel sehrály týmy na letošním EURO 2012 a radovat se mohli naši reprezentanti, přestože v celkovém pohledu zažili úspěšnější turnaj Němci. Ty v Srbsku na dosah semifinále táhl také křídelník Uwe Gensheimer, nejužitečněší hráč německé bundesligy za rok 2011. Aktuální vážné zranění Achilovky ale vyřazuje křídlo Rhein-Necka Löwen ze hry minimálně na půl roku a do Brna tak s německou výpravou nepřicestuje. Nahradit ho bude muset spoluhráč Filipa Jíchy z THW Kiel, Dominik Klein.

 

Minisouboj Gensheimer vs. Štochl na EURO 2012. Sedmičce německé opory přihlíží i Dominik Klein, který převezme roli prvního levého křídla německé reprezentace při Genseimerově zranění. Foto: A. Wipf.
 

 

Nemyslím, že by toto zranění německý tým nějakým zásadním způsobem oslabilo. Dominik je už hodně ostřílený hráč a křídlo světové extratřídy. Ostatně, i v aktuální kvalifikaci strávil například proti Černé Hoře na hřišti přibližně stejně času jako Uwe,“ hodnotí situaci německých levých křídel odborník na německou nejvyšší soutěž a komentátor stanice Nova Sport, Daniel Čurda.

 

Trenér Němců, Martin Heuberger, musí řešit absenci Gensheimera především s ohledem na lednový světový šampionát a pro nejbližší přípravnou akci se rozhodl pro donominaci Kevina Schmidta, wetzlarského spoluhráče Alosie Mráze.


 

Vstupenky na zápas, Česká republika - Německo, který bohužel podle losu opět vyšel na pracovní den (středa, 3. dubna 2013), budou v prodeji přibližně od poloviny února příštího roku. Doufáme, že se opět povede připravit mužské reprezentaci „pekelně“ bouřlivou atmosféru!