2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
29.10.2012 otevřeno: 2738 x

Reprezentace je už ve Zlíně kompletní

Česká reprezentace se sešla poprvé v kompletní sestavě před středečním duelem proti Izraeli. Nechybí ani bundesligové hvězdy Jícha, Štochl nebo Horák.


Na dnešní večerní trénink do zlínské sportovní haly Euronics dorazila také šestice hráčů, která teprve v pondělí cestovala ze svých angažmá. Cestu jim navíc narušila povětrnostní situace. Zrušení letů z Frankfurtu nad Mohanem tak například zkomplikovalo cestu Filipa Jíchy, který v sobotu vedl fantastický obrat Kielu v bundesligovém šlágru proti Hamburku.
 

 

Jak již bylo avizováno, ze srazu se kvůli problémům s kolenem omluvil Jan Stehlík, zbytek nominovaných žádné závažné zdravotní potíže nehlásí. Úlevy měl v dnešním večerním tréninku pouze Pavel Horák, který svou aktuální formu dokazuje v dresu Frisch auf Göppingen, ale do Zlína přicestoval s pochroumaným kotníkem. Do nedělního důležitého zápasu v Černé Hoře by už měl být Horák maximálně připravený, avšak v otázce středního střetnutí s Izraelem je opatrnější. „Protihráč mi v souboji o míč nepřijemně přilehl nohu. Uvidíme, co kotník povolí, ale i kdyby se nedal do středy do pořádku,  určitě to není další z závažných zranění, na jaká mám smůlu v posledních letech,“ říká usměvavý obr, jenž se může pochlubit například nominací do All-stars výběru 9. kola nejvyšší německé soutěže (stejné pocty se v 1. a 10. kole dočkal i Filip Jícha).

 

Pavel Horák (v péči maséra Petra Tahovského) přijel do Zlína s pochroumaným kotníkem. S ohledem na jeho zdravotní
problémy z minulých sezón se ale nejedná závažné zranění.
Foto: Luděk Ovesný, MF DNES (za posyktnutí fotografie pro účely článku děkujeme).

 

 

Zítra čekají český výběr dvě tréninkové jednotky a prostředí zlínské sportovní haly okusí také Izraelci, kteří do České republiky přicestovali se svou největší hvězdou, Chenem Pomeranzem.
 

 

Sestava ČR pro úvodní duely kvalifiakce o EURO 2014
(do každého utkání může zasáhnout 16 hráčů)
 

brankáři: Štochl Petr (Füchse Berlin, GER), Mrkva Tomáš (Göppingen, GER), Petržala Tomáš (Dukla Praha)

hráči: Číp Tomáš (Tatran Prešov, SVK), Jurka Miroslav (Zubří), Motl Jiří (Lovosice), Hrstka Jakub (Tatran Prešov, SVK), Vraný Václav (Hamm, GER), Juříček David (St. Raphael, FRA), Prachař Martin (Bern Muri, SUI), Jícha Filip (Kiel, GER), Horák Pavel (Göppingen, GER), Bečvář Roman (Plzeň), Sklenák Tomáš (Eisenach, GER), Řezníček Tomáš (Istres, FRA), Šulc Ondřej (Ivry, FRA), Mráz Alois (Wetzlar, GER), Kubeš Daniel (Melsungen, GER).